Do iPhone 8 będzie dołączany Apple Pencil? - wyciekł patent

Do iPhone 8 będzie dołączany Apple Pencil? - wyciekł patent

Steve Jobs był wielkim przeciwnikiem rysików. Żaden iPhone ani iPad do tej pory takowego nie posiadał. Czasy jednak się zmieniają i Apple najwidoczniej ewoluuje poglądowo.

Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wpłynął patent dotyczący interakcji rysikiem w interfejsie użytkownika, kolejny dokument tego typu przesłany przez Apple (poprzednie firma dostarczyła w czerwcu i wrześniu ub. roku).

Z patentu wynika, że rysik umożliwiałby na wywołanie specjalnego menu przy osiągnięciu pewnej bliskości bądź zetknięciu z ekranem. Ponadto akcesorium byłoby w stanie otwierać pewne aplikacje z ekranu blokady. Oczywiście dzięki temu najnowszy iPhone umożliwiłby także pisanie i rysowanie po powierzchni ekranu.

Jeśli Apple Pencil faktycznie znajdzie się w zestawie z iPhone 8, będzie to oznaczać chęć rywalizacji z Galaxy Note 8 Samsunga. Być może firma z Cupertino pragnie wykorzystać potknięcie Samsunga przy projektowaniu Note 7, ale i z drugiej strony zaprzeczyłaby przy tym ideałom Steve'a Jobsa (cytat z 2010 z iPhone OS 4 Event):

Q: How do you close applications when multitasking?
A: (Scott Forstall) You don't have to. The user just uses things and doesn't ever have to worry about it.
A: (Steve Jobs) It's like we said on the iPad, if you see a stylus, they blew it. In multitasking, if you see a task manager... they blew it. Users shouldn't ever have to think about it.

Patenty na rysik do iPhone 8

Komentarze


Ładuję...