Do sieci wyciekła grafika prezentująca Pixel 4a

Do sieci wyciekła grafika prezentująca Pixel 4a

Pixel 4a jest obiektem spekulacji już od dłuższego czasu, ale nadal nie możemy liczyć na oficjalną zapowiedź Google. Teraz jednak grafika przedstawiająca smartfon omyłkowo trafiła do sklepu amerykańskiego producenta. Tym samym poznaliśmy wygląd urządzenia, który jest całkiem przystępny, jednak jak wiemy to akurat rzecz gustu. Po lewej stronie wyświetlacza widzimy charakterystyczną dziurkę na aparat do selfie, a ponadto zrezygnowano ze sporych ramek u dołu i góry. Nie zapomniano też o czytniku linii papilarnych zlokalizowanym z tylnej części obudowy, tam także umieszczono pojedynczą kamerę co raczej potwierdza, że będziemy mieć do czynienia z reprezentantem średniej półki bowiem minimum dwa aparaty to raczej standard w dzisiejszych czasach. Oprócz tego tylna obudowa nie będzie błyszczącym i w konsekwencji szybko rysującym się plastikiem. Na górnej krawędzi sprzętu widzimy z kolei głośnik.

W sklepie Google omyłkowo pojawiła się grafika prezentująca smartfon Pixel 4a.

Do sieci wyciekła grafika prezentująca Pixel 4a

Jeśli chodzi o parametry techniczne Pixel 4a dostanie najpewniej procesor Qualcomm Snapdragon 730, wspomagany przez 6 GB RAM + 128 GB domyślnej pamięci na dane. Wyświetlacz ma mieć rozmiar 5,81 cali i rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli. Do tego przednia 8 Mpix kamera oraz 12 Mpix aparat zlokalizowany z tyłu pozwalający na nagrywanie w 4K przy 30 klatkach na sekundę. Nie zabraknie wejścia USB typu C, zaś całość zasili bateria o pojemności 3080 mAh z ładowaniem 18 W. Chociaż brakuje konkretnych danych odnośnie ceny urządzenia powinniśmy oczekiwać wartości na poziomie 300-400 dolarów. W tym roku do sprzedaży trafi Pixel 5, który pojawi się również w wersji wspierającej standard sieci 5G. Co do specyfikacji w internecie przewijają się rozmaite teorie z kolei najnowsza głosi, że wbrew oczekiwaniom wariant Pixel 5 XL otrzyma Snapdragona 865.

Chociaż Pixele nie biją rekordów popularności, to znajdują uznanie wśród pewnej grupy odbiorców. Co ciekawe według informacji udostępnionej przez Francisco Jeronimo z IDC Google w ubiegłym roku dostarczyło na rynek 7,2 miliona egzemplarzy tych smartfonów (wzrost o 52 procent rok do roku), przebijając dokonania OnePlus. Zapewne największy wkład włożyły w tym przypadku wprowadzone do dystrybucji Pixel 3a i Pixel 3 radząc sobie lepiej od Pixel 4, który w pierwszych sześciu miesiącach sprzedał się w około 2 milionach egzemplarzy. Najlepiej Google poradziło sobie w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej oraz Japonii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do sieci wyciekła grafika prezentująca Pixel 4a

 0