Do sieci wyciekły zdjęcia nowego wariantu Xboxa. Premiera spodziewana za kilka miesięcy

Do sieci wyciekły zdjęcia nowego wariantu Xboxa. Premiera spodziewana za kilka miesięcy

Od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki, że Microsoft pracuje nad nową wersją konsoli Xbox Series X, która nie będzie miała napędu optycznego, podobnie jak słabsza konsola Xbox Series S. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia przedstawiające nowy wariant mocniejszej wersji Xboxa. 

Zdjęcia zostały opublikowane przez portal Exputer, który jak twierdzi uzyskał je pocztą elektroniczną z anonimowego źródła. Pomijając fakt, że konsola ma biały kolor i brak śladów napędu na płyty, konstrukcja tego urządzenia wygląda tak samo, jak standardowa konsola Xbox Series X.

xbox

W lutym na tej samej stronie pojawił się artykuł bazujący na plotkach o nowym wariancie Xboxa Series X. Wówczas portal pisał, że ​​konsola będzie miała ulepszony radiator i kartę Nexus w porównaniu z obecną Xbox Series X, ale nie będzie żadnych innych zmian sprzętowych poza brakiem czytnika płyt.

Microsoft może wypuścić nowy model Xbox Series X w czerwcu lub lipcu tego roku.

Microsoft może wypuścić nowy model Xbox Series X w czerwcu lub lipcu tego roku. Warto przypomnieć, że Microsoft ogłosił czarną wersję konsoli Xbox Series S w czerwcu 2023 r. podczas Xbox Game Showcase, która poza nowym kolorem otrzymała także dysk SSD o pojemności 1 GB. Z pewnością nadszedł odpowiedni moment na zaprezentowanie nowej wersji Xbox Series X podczas czerwcowego Xbox Game Showcase 2024.

Exputer twierdzi również, że kiedy konsola trafi do sprzedaży, może kosztować od 50 do 100 dolarów mniej niż obecny model Xbox Series X. Należy jednak pamiętać, że Microsoft nie potwierdził jeszcze niczego na temat planów dotyczących konsoli Xbox Series X bez napędu na płyty, więc radzimy podchodzić do tych przecieków z dystansem. Warto również dodać, że Microsoft w przeszłości wycofywał produkty sprzętowe tuż przed ich planowaną premierą, czego przykładem jest choćby tablet Surface Mini.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do sieci wyciekły zdjęcia nowego wariantu Xboxa. Premiera spodziewana za kilka miesięcy

 0