Do sztucznej inteligencji od Apple trzeba będzie ustawić się w kolejce?

Do sztucznej inteligencji od Apple trzeba będzie ustawić się w kolejce?

Nowe odkrycie sugeruje, że funkcja Apple Intelligence może być na początkowym etapie ograniczona, aby zapobiec przeciążeniu. W kodzie znajdują się informacje sugerujące konieczność zapisywania się do listy oczekujących.

Zgodnie z oczekiwaniem, podczas tegorocznej konferencji WWDC, firma z Cupertino przedstawiła nową funkcję znaną jako Apple Intelligence. W praktyce to nic innego jak sztuczna inteligencja, która ulepszy systemy operacyjne dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Jak się jednak okazuje, dostęp do Apple Intelligence może być ograniczony. A przynajmniej w początkowej fazie dostępności.

Jak się jednak okazuje, dostęp do Apple Intelligence może być ograniczony. A przynajmniej w początkowej fazie dostępności.

Serwis MacRumors podaje, że z odkrycia ich współpracownika wynika, iż w kodzie systemu iOS 18 znajdują się informacje sugerujące limitowany dostęp. Dokładniej mówiąc chodzi o odnośniki do tak zwanej listy oczekujących, które zawierają łańcuchy znaków "Dołącz do listy oczekujących Graymatter", "Dołączono do listy oczekujących" oraz "ograniczony podgląd". Trzeba w tym miejscu wyjaśnić, że Graymatter jest nazwą kodową dla Apple Intelligence w systemie iOS 18.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Apple Intelligence zostanie udostępnione w ramach beta testów iOS 18 tego lata. Być może tylko wtedy nałożone będą ograniczenia na korzystanie z tej funkcji. Znacznie bardziej prawdopodobny wydaje się jednak inny scenariusz. System iOS 18 w fazie beta zainstaluje raczej stosunkowo mało użytkowników. W związku z tym wykorzystanie Apple Intelligence powinno być mniejsze niż gdy iOS 18 zostanie wypuszczony jako oficjalna aktualizacja. Może być więc tak, że do kolejki trzeba będzie dołączać na początku okresu publicznej dostępności Apple Intelligence. To powinno uchronić AI od Apple od przeciążenia wynikającego z dużego zainteresowania tą funkcją.

Aby skorzystać z Apple Intelligence wymagany będzie nie tylko system iOS 18, ale także co najmniej iPhone 15 Pro/Pro Max lub nowszy. Sztuczna inteligencja od Apple ma być dostępna na wszystkich modelach z serii iPhone 16. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do sztucznej inteligencji od Apple trzeba będzie ustawić się w kolejce?

 0