Do tej pory zgubiono już niemal 4 miliony Bitcoinów

Do tej pory zgubiono już niemal 4 miliony Bitcoinów

Kryptowaluty od kilku ostatnich lat są jednym z najbardziej spornych tematów pomiędzy społecznościami technologicznymi a ekonomicznymi. W ciągu ostatnich 6 miesięcy Bitcoin zwiększył swoją wartość o 340% (wzrost o około 7300 USD za pojedynczą monetę kryptowaluty), co oznacza, że wiele osób mocno odczuło powiększanie się zawartości swojego wirtualnego portfela i sporo z nich postanowiło spieniężyć swoje zasoby, osiągając ogromne wypłaty. Wartość jednej monety Bitcoin wynosi obecnie niemal 10000 USD, a jeszcze kilka lat temu była to waluta, której tysiące monet było warte tyle co jedna... pizza.

Każda waluta nieuchronnie ponosi straty i nie mówimy tu o utracie na wartości - papierowe pieniądze mają obecnie największy w tym udział, jako że najłatwiej je zniszczyć, zgubić itp., jednakże nie sposób tu nie wspomnieć o licznych statkach, które na dnie mórz i oceanów kryją ładownie wypełnione inną ceną walutą - złotem. Co jednak z kryptowalutami, które przecież są cyfrową walutą? Nie ma przecież możliwości, żeby uległy one fizycznej degradacji, żeby zgubić je z portfelem, ani w żaden inny nadzwyczajny sposób pozbawić się ich posiadania? Niestety nie wszystko wygląda tutaj tak różowo, jak się mogło wydawać. Każdy wirtualny portfel jest zaszyfrowany, a dostęp do niego zapewnia jedynie posiadane przez użytkownika hasło. A jak większość zapewne wie z własnego doświadczenia, hasła lubią się gubić, albo uciekać z pamięci. Co więcej, są udokumentowane przypadki, gdy użytkownicy wyrzucali swoje dyski twarde, na których znajdowały się portfele zawierające tysiące Bitcoinów.

Według analityków już w tej chwili utracono 20% wszystkich możliwych Bitcoinów

Nowe badania prowadzone przez analityków łańcuchów bloków z Chainalisys ukazują, że wartość Bitcoinów, które zaginęły w systemie sięgać może nawet 3790000 monet - co przy obecnym kursie daje około 20 miliardów USD straconych pieniędzy, które znajdują się gdzieś w losowych bitach i bajtach rozsianych po całym świecie. Należy pamiętać, że całkowita suma Bitcoinów zamka się w liczbie 21 milionów monet, co oznacza, że około 20% wszystkich możliwych monet już została utracona. Utrata tak pokaźnej ilości waluty ma swoje przełożenie na całkowitą cenę Bitcoina - małe zasoby zwykle przekładają się na wyższe zapotrzebowanie i wzrost cen.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do tej pory zgubiono już niemal 4 miliony Bitcoinów

 0