Do Wielkiej Brytanii trafić ma niecałe 100 sztuk Radeona VII

Do Wielkiej Brytanii trafić ma niecałe 100 sztuk Radeona VII

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się plotka, jakoby Radeon VII miał być mocno limitowanym produktem i AMD zamierza dostarczyć na rynek jedynie 5000 sztuk tej karty graficznej, a ta dostępna będzie jedynie w referencyjnym wariancie. Co prawda Czerwoni dość szybko zareagowali na te doniesienia, zaprzeczając im i twierdząc, że Radeon VII dostępny będzie zarówno w ich sklepie, jak i za pośrednictwem partnerów, a podaż ma sprostać popytowi. Wydane oświadczenie nie rozwiało wątpliwości zarówno w kwestii ilości egzemplarzy, które pojawią się w sklepach, jak i możliwości pojawienia się autorskich wersji tych grafik (co więcej, dotychczas ujawnione warianty od partnerów firmy to praktycznie same referenty). Co więcej, kolejne źródła potwierdzają, że z zakupem Radeona VII, który debiutuje już jutro, możemy mieć spore problemy, szczególnie na mniejszych rynkach, takich jak Polska, więc oznaczać może to powtórkę z premiery kart Radeon Vega.

Kolejne źródła potwierdzają, że z zakupem Radeona VII, który debiutuje już jutro, możemy mieć spore problemy, szczególnie na mniejszych rynkach, takich jak Polska, więc oznaczać może to powtórkę z premiery kart Radeon Vega.

Jak podaje bowiem dobrze znany w środowisku pecetowym Andrew „Gibbo" Gibson ze sklepu Overclockers UK, do Wielkiej Brytanii trafić ma na start niecałe 100 sztuk karty Radeon VII. Co więcej, przyznał on także, że w Overclockers UK na premierę dostępnych będzie 56 sztuk, czyli przeszło połowa całej puli przypadającej na jeden z największych europejskich rynków. Jeśli informacje te się potwierdzą (a Gibbo dotychczas raczej nie mylił się w tych kwestiach), to wbrew temu, co podawało niedawno AMD, próbując uspokoić sytuację, raczej trudno sobie wyobrazić, by takie liczby mogły sprostać popytowi (nawet zakładając, że nowa karta firmy nie będzie cieszyć się dużą popularnością). Co więcej, na chwilę obecną pracownik Overclockers UK nie wie jeszcze, kiedy ewentualnie można spodziewać się kolejnych dostaw, więc zainteresowane osoby powinny możliwie najszybciej składać zamówienia (choć i tak nie ma pewności, że te zostaną zrealizowane).

Poza tym, choć AMD potwierdziło, że zamierza sprzedawać Radeona VII w swoim internetowym sklepie, to po pierwsze nie wiemy, czy taka opcja będzie dostępna w Wielkiej Brytanii i w ogóle w Europie, a po drugie firma nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży na terenie naszego kraju. Przypominamy, że Radeon VII to pierwsza karta graficzna dla graczy, bazująca na 7 nm GPU (Vega 20), ale to nie jej jedyne atuty, ponieważ pochwalić może się ona także aż 16 GB pamięci HBM2 o wysokiej przepustowości 1 TB/s. Co więcej, oferuje dużo wyższe taktowania niż 14 nm Radeon RX Vega 64, co zapewne możliwe było dzięki przejściu na niższą na litografię. AMD porównuje swój nowy produkt do GeForce’a RTX 2080 i zapewnia, że otrzymamy zbliżoną wydajność, ale na wnioski (i ewentualny zakup) lepiej poczekać do pierwszych niezależnych testów, które powinny ukazać się już jutro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do Wielkiej Brytanii trafić ma niecałe 100 sztuk Radeona VII

 0