Do zakupu gogli Vision Pro potrzebny będzie skan twarzy. Apple dało wskazówki

Do zakupu gogli Vision Pro potrzebny będzie skan twarzy. Apple dało wskazówki

Apple dało znać co będzie potrzebne w trakcie składania zamówienia na gogle Vision Pro w przedsprzedaży. Jednym z wymogów jest posiadanie iPhona lub iPada z Face ID, dzięki czemu będzie można przeprowadzić skan twarzy potrzebny do wybrania odpowiedniego rozmiaru gogli.

Potrzebny będzie skan twarzy

Równo za tydzień, w piątek 19 stycznia, w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się przedsprzedaż gogli Apple Vision Pro. W związku z tym firma zarządzana przez Tima Cooka wysłała klientom wiadomości, w których przypomniała o tym wydarzeniu informując jednocześnie o wymaganiach dotyczących zakupu w przedsprzedaży. Po pierwsze do kupna potrzebne będzie urządzenie (iPhone lub iPad) z systemem Face ID. Jest to konieczne, ponieważ przy zamawianiu trzeba będzie zeskanować swoją twarz właśnie za pomocą Face ID, co pomoże Apple'owi w doborze właściwego rozmiaru komponentu o nazwie "Light Seal" oraz opaski na głowę. Oba te komponenty w połączeniu dbają o precyzyjne dopasowanie gogli.

Po pierwsze do kupna potrzebne będzie urządzenie (iPhone lub iPad) z systemem Face ID.

Apple Vision Pro

Apple dało również znać, żeby klienci zainteresowani wczesnym zakupem Vision Pro upewnili się, że mają aktualną aplikację Apple Store, ponieważ do wykonania skanu twarzy niezbędne będzie właśnie najnowsze wydanie, które zostało wprowadzone 11 stycznia. Można jednak zakładać, że 2 lutego, gdy tylko ruszy normalna sprzedaż Vision Pro, klienci będą mogli pominąć samodzielne skanowanie twarzy udając się po prostu do stacjonarnego sklepu, gdzie pracownicy będą mogli dobrać odpowiedni rozmiar.

Dodatkowe wymagania dla osób potrzebujących soczewek

Apple odniosło się również do tematu soczewek korekcyjnych, bo z gogli oczywiście nie będzie można korzystać w okularach. W tej kwestii gigant z Cupertino podjął współpracę z firmą ZEISS, aby stworzyć niestandardowe wkładki optyczne, które są zgodne z większością recept. Kiedy klient złoży zamówienie na Vision Pro zadanych zostanie mu kilka pytań, których celem jest zorientowanie się czy potrzebuje takich wkładek. Jeżeli okaże się, że tak, to po dokonaniu płatności trzeba będzie przesłać ważną receptę od specjalisty z USA. Jak podało na swojej stronie Apple, koszt specjalnych soczewek ma zaczynać się od 99 dolarów amerykańskich.

Na koniec warto jeszcze raz przypomnieć, że gogle będą początkowo dostępne wyłącznie w Stanach, tak więc obie daty (19 stycznia i 2 lutego) dotyczą tylko USA. Nie wiadomo kiedy, i przede wszystkim czy, Vision Pro trafia również do Polski. Jeśli jednak prędzej czy później się tak stanie to raczej przy tej cenie (3499 dolarów za bazowy model) nie będę cieszyć się zbyt dużą sprzedażą 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do zakupu gogli Vision Pro potrzebny będzie skan twarzy. Apple dało wskazówki

 0