Dobrze zapowiadająca się Nier: Automata trafi na PC 10 dni po wersji PS4

Dobrze zapowiadająca się Nier: Automata trafi na PC 10 dni po wersji PS4

Nier: Automata to miks hack'n'slash i RPG. Tytuł ten ukazał się w Japonii i po weekendzie trafi także do Europy. Zdążył już zebrać rewelacyjne oceny i Square-Enix wreszcie ujawniło, kiedy ukaże się na PC na Steam.

Z najnowszego trailera Nier: Automata możemy dowiedzieć się, że gra trafi do sklepu Valve już 17 marca - 10 dni po premierze edycji na PlayStation 4. Wydawcy gry, Square-Enix, opublikowali również wymagania sprzętowe. Za tytuł odpowiada Platinum Games, kiedyś studio uznawane za niezwykle solidne - dzisiaj dosyć raczej chimeryczne. Dowodem tego są rozczarowujące oceny ich ostatnich kilku gier, w tym Star Fox Zero (69/100 na Metacritic), czy też Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan (44/100). Na domiar złego Scalebound - największa produkcja w historii studia - została niedawno odwołana po 3 latach prac. Niezwykle pozytywne jest zatem słyszeć, że Nier: Automata zyskuje duże uznanie, chociaż należy obiektywnie powiedzieć, że recenzje opublikowały do tej pory raczej portale o niskim stopniu wiarygodności. Mimo wszystko nie należy się spodziewać, że średnia ocen ulegnie drastycznej zmianie. Tym samym, bez wątpienia debiuty takich pozycji jak Nioh, Horizon: Zero Dawn i Nier: Automata przypieczętowują tylko mocny start dla PS4 w 2017.

Pierwsza część Nier ukazała się w 2010 na Xbox 360 i PS3 i nie zaskarbiła sobie zbyt wielkiego uznania wśród prasy, aczkolwiek doczekała się kultowego statusu wśród graczy. Widać to po cenach gry na aukcjach - sięgających za wersję na PS3 nawet 200 lub więcej złotych.

Jeśli chodzi zaś o wymagania sprzętowe, to na pewno te minimalne nie są zbyt wygórowane. Do rozgrywki w 720p wystarczy procesor Intel Core i3-2100 bądź jego ekwiwalent w postaci AMD A8-6500. Minimalna zalecana ilość pamięci RAM to 4 GB, a na instalację potrzeba będzie 50 GB wolnej przestrzeni na dysku. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to niezbędna będzie albo Nvidia GeForce GTX 770 z 2 GB VRAM lub jej odpowiednik w postaci AMD Radeon RX 270X (także z 2 GB VRAM). Obsługiwane systemy to Windows 7, 8.1 oraz 10 - wszystkie w wersji 64-bitowej. Posiadacze 32-bitowych Windowsów nie uruchomią gry. Aby cieszyć się (niezbyt wygórowanym jak na warunki PC) 1080p należy dysponować co najmniej procesorem Intel Core i5-4670 / AMD A10-7850K, a do tego przynajmniej 8 GB RAM i układem graficznym opartym o minimum GTX 980 z 4 GB RAM bądź R9 380X (również z taką ilością VRAM). Posiadacze wersji na komputery osobiste w przypadku zamówienia przedsprzedażowego uzyskają dostęp do zestawu bonusowych akcesoriów, w tym zaworu (ang. valve) przymocowanego do oka bohaterki.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dobrze zapowiadająca się Nier: Automata trafi na PC 10 dni po wersji PS4

 0