Dodatek do Diablo 4 będzie kosztował 100 USD? Blizzard sonduje granice graczy

Dodatek do Diablo 4 będzie kosztował 100 USD? Blizzard sonduje granice graczy

Firma Activision Blizzard nie cieszy się ostatnimi czasy najlepszą opinią wśród graczy, między innymi ze względu na wpychanie płatnych mikrotransakcji gdzie tylko się da. Teraz okazuje się, że producent może przekroczyć kolejną granicę i zażądać nawet 100 dolarów (ok. 400 zł) za dodatek Vessel of Hatred do Diablo 4. Firma wysyła ankiety, aby ocenić reakcję graczy na potencjalne poziomy cenowe.

Ankieta Blizzarda została udostępniona przez jednego z fanów, a całą sprawę nagłośnił kanał YouTube Bellular News. Ta zadaje pytania dotyczące cen przyszłych DLC i rozszerzeń do Diablo 4 i chociaż Vessel of Hatred nie jest wymienione tu wprost, Blizzard nie ujawnił, ile będzie kosztować pierwsze rozszerzenie, ogłaszając je w zeszłym miesiącu.

Blizzard może przekroczyć kolejną granicę i zażądać nawet 100 dolarów (ok. 400 zł) za dodatek Vessel of Hatred do Diablo 4.

Cztery ceny do wyboru w ankiecie to 50, 70, 80 i 100 dolarów. Dla porównania, świetne i bardzo duże rozszerzenie Phantom Liberty do Cyberpunka 2077 kosztuje tylko 30 dolarów (100 zł). Blizzard pisze, że oprócz rozszerzenia każdy przedział cenowy zawiera dodatkowe elementy. Dwa progi dają pozwolą graczom otrzymać postać NPC, która oferuje dostęp do twoich skrytek i złota do odbioru na jeden sezon przed wprowadzeniem tej funkcji dla wszystkich.

Niektóre progi obejmują także wcześniejszy dostęp do przedmiotu funkcjonalnego, który przed jego wypuszczeniem jest opisywany jako unikalny element wyposażenia lub aspekt legendarny. Ponownie, ten sprzęt może dotrzeć do kupujących sezon wcześniej. Inne bonusy w różnych przedziałach cenowych obejmują dodatki kosmetyczne, takie jak skórki bohaterów i portali miejskich, dodatkowe miejsce w skrytce, określoną ilość Platyny w grze na każdy sezon wraz z natychmiastową ilością oraz skrzydła, które można założyć na postać.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Diablo 4, kolejnym bonusem jest umożliwienie kupującym wcześniejszego dostępu do dodatku. Na liście wymieniono także unikalnego wierzchowca innego niż koń, który ewoluuje wraz z osiągnięciami, a także unikalną zbroję wierzchowca. Warto zauważyć, że kwoty 50 i 70 dolarów obejmują podstawową grę Diablo IV.

Ankiety takie jak te mają głównie na celu sprawdzenie nastrojów graczy odnośnie cen i funkcji, więc wiele może się zmienić przed premierą Vessel of Hatred, zwłaszcza że pojawiło się już wiele krytyki w związku z proponowanymi cenami i zawartością funkcjonalną, którą otrzymamy, jeśli zapłacimy za dodatek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dodatek do Diablo 4 będzie kosztował 100 USD? Blizzard sonduje granice graczy

 0