Dodatek do Firefoxa ochroni przed szpiegowaniem przez Facebooka

Dodatek do Firefoxa ochroni przed szpiegowaniem przez Facebooka

W związku z ostatnim skandalem dotyczącym pozyskiwania danych przez Facebooka, Mozilla wydała dodatek do swojej przeglądarki Firefox, który ma chronić użytkowników przed nieautoryzowanym przekazywaniem informacji.

Dodatek nazywa się Facebook Container i jak sama nazwa wskazuje, dodatek ma izolować Facebooka, utrudniając przechwytywanie informacji. . Rozszerzenie najpierw skasuje również wszystkie ciasteczka i wyloguje z Facebooka. Od tej pory Facebook będzie otwierał się w nowej, oznaczonej na niebiesko karcie, która będzie owym izolującym kontenerem. Poza blokadą śledzenia, użytkownicy nie zobaczą żadnych różnic w działaniu portalu i mogą używać Facebooka tak jak dotychczas. Kliknięcie guzika udostępnij na innych kartach w przeglądarce, również wczyta stronę w kontenerze. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że używanie tego typu funkcji przekazuje do Facebooka informacje o stronie, którą udostępniacie.

Mozilla wycofała swoje reklamy z Facebooka, a teraz opublikowała narzędzie do walki z naruszaniem prywatności

Kiedy będziecie zalogowani do Facebooka tylko w kontenerze, zintegrowane z zewnętrznymi stronami komentarze oraz guziki polubień poza kontenerem nie będą działać. Ma to na celu zablokowanie Facebooka przed łączeniem informacji o aktywności użytkownika na stronach poza portalem z ich tożsamością na Facebooku. Dodatkowo strony, które umożliwiają tworzenie kont i logowanie z wykorzystaniem poświadczeń Facebooka nie będą poprawnie działać. Wszystko to z powodu, że rozszerzenie Firefoxa odseparowuje Facebooka od innych stron internetowych. Aby pobrać rozszerzenie należy przejść pod ten adres (LINK) i dodać aplikację do swojej przeglądarki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dodatek do Firefoxa ochroni przed szpiegowaniem przez Facebooka

 0