Dodatkowy ekran wewnątrz obudowy? ASRock ma na to sposób

Dodatkowy ekran wewnątrz obudowy? ASRock ma na to sposób

Nowy produkt od firmy ASRock pozwala na zamianę panelu bocznego obudowy w dodatkowy monitor. Tym akcesorium jest 13,3-calowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:9 oferujący rozdzielczość 1920 x 1080 px oraz odświeżanie rzędu 60 Hz. Ekran został stworzony tak, aby możliwe było jego przyklejenie do szklanego panelu w obudowie. Z uwagi na zastosowanie złącza eDP, tylko niektóre płyty główne ASRock są w stanie obsłużyć ten wyświetlacz.

Pomysłów oraz inspiracji na modyfikację peceta jest w sieci mnóstwo. Wielu producentów wypuszcza nawet specjalne gadżety. Dodatkowe akcesoria mogą jednak nie tylko ładnie wyglądać, ale również być przydatne w pracy lub podczas rozrywki. Jednym z przykładów takich gadżetów jest stworzony przez firmę ASRock wyświetlacz. Producent opracował 13,3-calowy panel IPS, który został zaprojektowany tak, aby zostać umieszczonym wewnątrz obudowy komputera. Dokładniej mówiąc, ekran można przykleić do szklanego panelu, co umożliwia korzystanie z niego, jak z dodatkowego monitora. Wyświetlacz ma proporcje 16:9 i oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 px przy 60-hercowym odświeżaniu.

ASRock opracował 13,3-calowy panel IPS, który został zaprojektowany tak, aby zostać umieszczonym wewnątrz obudowy komputera, co umożliwia korzystanie z niego, jak z dodatkowego monitora.

Ekran ASRock

Sam panel jest bliźniaczo podobny do tych, które są wykorzystywane w przypadku laptopów. Do połączenia użyto nawet tego samego złącza eDP (embedded DisplayPort). Stwarza to jednak dość spory problem dla większości osób korzystających z pecetów. Zastosowanie eDP wiąże się ze słabą kompatybilnością, ponieważ tylko nieliczne płyty główne są w stanie obsłużyć to rozwiązanie. Oznacza to, że wyłącznie płyty ASRocka mogą współpracować z omawianym wyświetlaczem. Wybór zawęża jednak fakt, iż nie wszystkie modele posiadają odpowiednie złącze.

Ekran ASRock
Ekran ASRock

Do kompatybilnych konstrukcji zaliczają się: Z790 LiveMixer, Z790 Pro RS/D4, Z790M-ITX WiFi, Z790 Steel Legend WiFi, Z790 PG Lightning, Z790 Pro RS, Z790 PG Lightning/D4, H610M-ITX/eDP, i B650E PG-ITX WiFi. Wątpliwa pozostaje także kwestia przejściówek, ponieważ są one praktycznie niedostępne, a dodatkowo nie ma gwarancji, że będą działać w pełni poprawnie. Powstaje zatem pytanie, jaki jest sens tworzenia ciekawego produktu, z którego może skorzystać tylko garstka użytkowników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dodatkowy ekran wewnątrz obudowy? ASRock ma na to sposób

 0