Dogecoin - kryptowaluta stworzona dla żartu jest już czwartą największą na rynku

Dogecoin - kryptowaluta stworzona dla żartu jest już czwartą największą na rynku

Dogecoin to obecnie jedna z najgorętszych kryptowalut na rynku. Ta cyfrowa waluta, która rozpoczynała swój żywot bardziej jako swoisty żart, jest obecnie czwartą największą na świecie kwryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, co jest wynikiem imponującego wzrostu w ciągu ostatniego miesiąca. Wirtualna waluta, która wykorzystuje pysk psa myśliwskiego Shiba Inu z memu „Doge” jako swoje logo, kosztuje 0,67 dolara w momencie pisania. Nie wydaje się to może wysoką kwotą, szczególnie kiedy porównamy ją z takimi gigantami jak Bitcoin czy Ethereum, ale należy tu zwrócić uwagę na samą liczbę coinów w obiegu: 129,33 miliarda w chwili pisania tego newsa.

Dogecoin jest obecnie czwartą największą na świecie kwryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dla porównania Bitcoin, największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, dobije maksymalnie do 21 milionów coinów (i oczekuje się, że nastąpi to dopiero około 2140 r.). Co więcej, pewien procent z nich „zaginął” w różnych okolicznościach (np. osoba trzymająca kilka Bitcoinów zmarła, a jej rodzina nie jest w stanie ich odzyskać z portfela cyfrowego). W związku z tym rzeczywista liczba Bitcoinów, które będą w obiegu, będzie niższa. Mówiąc o kapitalizacji rynkowej, ta w przypadku Bitcoina wynosi około 1,05 biliona dolarów na obecną chwilę, podczas gdy dla Dogecoin wynosi ona 85,51 miliarda dolarów. Ethereum ma obecną kapitalizację rynkową w wysokości 390,59 miliardów dolarów. Litecoin, kolejna wiodąca wirtualna waluta, ma na dzień dzisiejszy pułap 23,67 miliarda dolarów.

Dogecoin stworzył naprawdę solidną społeczność na platformach takich jak Reddit, a nawet Elon Musk (właściciel Tesli czy SpaceX) czasami tweetuje na temat tej kryptowaluty, co skutecznie podbija zainteresowanie. Od czasu jego ostatniego tweeta na ten temat, w którym ogłosił również, że będzie gospodarzem Saturday Night Live 8 maja, Dogecoin podwoił swoją wartość. Wydaje się, że Dogecoin wypłynął na fali ogromnej popularności kryptowalutami, która rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku. Zobaczymy, czy uda mu się utrzymać tak wysokie zainteresowanie w dłuższej perspektywie i jak zniesie najbliższe tąpnięcie na tym rynku (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że prędzej czy później takie nastąpi). 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dogecoin - kryptowaluta stworzona dla żartu jest już czwartą największą na rynku

 0