Domniemany GeForce RTX 2080 Ti Super okazał się być nową kartą Tesla

Domniemany GeForce RTX 2080 Ti Super okazał się być nową kartą Tesla

Co prawda NVIDIA wciąż wypuścić ma w tym roku kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti Super, ale dostrzeżony niedawno tajemniczy model RTX T10-8 w najnowszej wersji beta AIDA 64 nie odnosi się do tego sprzętu. Okazuje się bowiem, że ujawniona grafika bazująca na układzie TU102 to nowy model Tesla RTX wykorzystywany przez Zielonych w serwerach napędzających ray tracing dla usługi GeForce Now, co ogłoszono w ubiegłym tygodniu. Tym samym spekulacje, iż jest to GeForce RTX 2080 Ti Super okazały się nietrafione, co nie wyklucza jednak, że firma chowa w zanadrzu coś, co stanowić może odpowiedź na nadchodzące high-endowe modele Navi od AMD. Tym bardziej, że jak na razie jedynie RTX 2080 Ti nie doczekał się swojego Super wariantu, więc kiedy tylko Nvidia poczuje się zagrożona w high-endowym segmencie, na pewno kolejny raz sięgnie po GPU TU102, by dostarczyć odpowiedni produkt.

Dostrzeżony niedawno tajemniczy model RTX T10-8 w najnowszej wersji beta AIDA 64 nie odnosi się do domniemanego GeForce'a RTX 2080 Ti Super.

Domniemany GeForce RTX 2080 Ti Super okazał się być nową kartą Tesla

Warto przypomnieć, że głośno na temat domniemanego GeForce’a RTX 2080 Ti Super zrobiło się po tym, jak popularny użytkownik Twittera, niejaki Komachi, opublikował informacje o wydaniu AIDA64 6.00.5151, gdzie widniał RTX T10-8. Wszyscy od razu założyli, że chodzi o nowego high-endowego GeForce’a, ale okazuje się, że użytkownicy w USA, próbujący korzystać z usługi GeForce Now z opcją ray-tracingu, odkryli, że serwery USW2 czasem oznaczone są jako GPU RTX T10-8. Wskazuje to na fakt, że w gruncie rzeczy mamy do czynienia z układami Tesla wykorzystywanymi do grania w chmurze dla RTX GeForce Now, które uruchomione zostało w dwóch regionach: w Północnej Kalifornii i Niemczech. Co ciekawe, start usługi nie należał do najbardziej udanych, ponieważ użytkownicy skarżyli się na brak opcji śledzenia promieni i spadek wydajności nawet o 50%.

Osoby cierpiące na podobne przypadłości zdecydowały się pogrzebać głębiej. Odkryły one nie tylko wspomniany układ RTX T10-8, ale jeden z użytkowników podaje, że grając w Ghost Recon Wildlands system odnotował dwurdzeniowy procesor z 7 GB pamięci systemowej RAM i przywołane GPU z 8 GB VRAM. Całość działała zaś na Windows Server 2012, co zdaje się tłumaczyć problem z ray tracigiem, ponieważ ten system nie wspiera DXR od Microsoftu i pierwotna poprawka NVIDII najwyraźniej nie była tak dobra, jak sądzono. Co więcej, średnie użycie GPU w grze w rozdzielczości 1080p wynosiło 81% (możliwe, że każdy z użytkowników otrzymał tylko połowę zasobów T10-8, na co wskazywać może fakt, że osoby, które nie odnotowały problemów, donoszą, że w ich przypadku T10-8  pokazywało 16 GB pamięci). W ostatnim czasie skargi na temat błędów, braku ray tracingu czy słabej wydajności jednak ustały, więc wygląda na to, że NVIDIA uporała się z kryzysem.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Domniemany GeForce RTX 2080 Ti Super okazał się być nową kartą Tesla

 0