Donald Trump wystartował ze swoją odpowiedzią na Facebooka i Twittera. Będziecie zaskoczeni

Donald Trump wystartował ze swoją odpowiedzią na Facebooka i Twittera. Będziecie zaskoczeni

Po tym jak Donald Trump został wyrzucony z popularnych platform społecznościowych Facebook i Twitter, obiecał, że założy własną platformą, dzięki której będzie mógł dzielić się ze światem swoimi mądrościami. Pod koniec marca tego roku doradca byłego prezydenta USA, Jason Miller, powiedział Fox News, że Trump udostępni swój serwis społecznościowy w ciągu „dwóch do trzech miesięcy” i ten będzie przełomem i przyciągnie dziesiątki milionów ludzi. Właśnie doczekaliśmy się odpowiedzi Trumpa na społecznościowych gigantów, ponieważ uruchomił on wczoraj nową sekcję swojej witryny internetowej, która zasadniczo jest po prostu blogiem postawionym na WordPress.

Były prezydent wystartował z własnym blogiem. Witamy w 2005 roku.

Nowa „platforma” jest wyraźnie stylizowana na Twittera, ale jest prowadzona jak bieżący blog z komentarzami Trumpa. Ludzie mogą rejestrować się w celu otrzymywania powiadomień na platformie za pośrednictwem swoich adresów e-mail i numerów telefonów i rzekomo mogą je polubić, chociaż ta funkcja nie wydaje się jeszcze działać. Użytkownicy mogą również udostępniać posty Trumpa na Facebooku i Twitterze. Opcja udostępniania na Twitterze obecnie także nie działa, ale na Facebooku jak najbardziej, co niejako pozwala obejść Trumpowi ban w tym serwisie. „Ogólnie rzecz biorąc, udostępnianie treści z odsyłaczy do witryny jest dozwolone, o ile materiał nie narusza Zasad Twittera” - powiedział we wtorek rzecznik Twittera w odpowiedzi na pytanie The Verge. Facebook nie zabrał jeszcze głosu w tej sprawie. 

Mimo że platforma została oficjalnie uruchomiona we wtorek, zawiera posty z 24 marca. Najnowszy post Trumpa to film reklamujący jego nową platformę, nazywający ją „miejscem swobodnego i bezpiecznego mówienia prosto z biurka Donalda J. Trumpa”. Według Fox News Trump „w końcu” będzie mógł komunikować się bezpośrednio ze swoimi zwolennikami, chociaż nie jest jasne, jak to się stanie. Biuro prasowe Trumpa nie odpowiedziało na prośbę o komentarz. Premiera bloga następuje zaledwie dzień przed tym, jak Rada Nadzorcza Facebooka ma ogłosić, czy Trump będzie mógł wrócić na Facebooka i inne należące do Facebooka platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram. Trump został wyrzucony z Facebooka i jego ulubionej platformy Twitter w styczniu, po tym, jak prawicowy tłum zaatakował Kapitol USA, w wyniku czego zginęło pięć osób.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Donald Trump wystartował ze swoją odpowiedzią na Facebooka i Twittera. Będziecie zaskoczeni

 0