Doogee Mix 4 - w tym kierunku mogą podążać twórcy bezramkowych smartfonów

Doogee Mix 4 - w tym kierunku mogą podążać twórcy bezramkowych smartfonów

Obecna moda na bezramkowe smartfony sprawiła, że ich twórcy stanęli przed interesującym wyzwaniem w zakresie projektowania swoich modeli. Chcąc pozbyć się możliwe jak najwięcej ramek wokół wyświetlacza, muszą kombinować, gdzie umieścić przednią kamerkę i niezbędne sensory, stąd też ostatnia moda na wcięcia w ekranie. Chiński producent Doogee ma jednak inny pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Firma przygotowała prototyp urządzenia o nazwie Doogee Mix 4, które wyposażone zostało w 5,99-calowy wyświetlacz, który nazwać można praktycznie bezramkowym. Nie uświadczycie tu bowiem przedniego aparatu czy czujników umieszczonych na froncie urządzenia, a przynajmniej nie na wierzchu. Zastosowano tu bowiem mechaniczne rozwiązanie z rozsuwanym telefonem. Smartfon podzielony został na dwie części i przesuwając górną, z ekranem, w dół odsłaniamy właśnie wszystkie dodatkowe elementy, których brakuje wokół wyświetlacza. Niestety w ten sposób schowano nie tylko kamerkę do selfie, ale także czujnik światła oraz głośnik do rozmów, co może być mało praktyczne w użytkowaniu (musimy przykładać ucho do ostrych krawędzi).

Doogee Mix 4 to ciekawy rozsuwany smartfon na Androidzie

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że sam pomysł jest ciekawy i choć pojawiały się już doniesienia i patenty bazujące na tym koncepcie, to jednak Doogee jako pierwsze zaprezentowało urządzenie, które w ten sposób realizuje design bezramkowego telefonu. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to prototyp i sprzęt w obecnej formie jest dość gruby (jego profil mierzy 11 mm), ale jest szansa, że w ostatecznym produkcie zostanie odchudzony. Warto też zwrócić uwagę na brak widocznego czytnika linii papilarnych, a jego symbol wyświetlany jest na ekranie, co sugeruje, że został umieszczony pod panelem. Doogee Mix 4 może zadebiutować na rynku jako finalny produkt do końca tego roku, ale jak na razie nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone w tym temacie.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doogee Mix 4 - w tym kierunku mogą podążać twórcy bezramkowych smartfonów

 0