Doom Eternal bombardowany negatywnymi recenzjami. Przyczyną Denuvo

Doom Eternal bombardowany negatywnymi recenzjami. Przyczyną Denuvo

Doom Eternal pod koniec zeszłego tygodnia doczekał się pierwszej dużej aktualizacji, która w przypadku platformy PC wprowadzała także zabezpieczenia przeciw oszustom od Denuvo. Jak też można było się spodziewać, nie spodobało się to graczom, którzy postanowili to wyrazić, bombardując grę negatywnymi recenzjami na Steamie. „Pozbądźcie się tego inwazyjnego oprogramowania katującego mój ulubiony shooter” - pisze użytkownik Tiniest Conductor, który rozegrał w Doom Eternal przeszło 29 godzin. „Sam Gameplay to świetna zabawa, praktycznie na tym samym poziomie co Doom 2016, ale nie mogę rekomendować tej gry ze względu na anti-cheat działający na poziomie kernela, który postanowili dodać” - napisał Mordaq.

Aktualizacja do Doom Eternal udostępniona została 14 maja i gra zaledwie w 24 godziny doczekała się już przeszło 1200 negatywnych recenzji na Steam.

Jak możemy wyczytać we wpisie na blogu, który odnosi się do wprowadzenia systemu anti-cheatowego Denuvo w Doom Eternal, tryb sterownika kernel uruchamiany jest momencie włączenia gry i zamykany wraz z jej wyłączeniem (z dowolnej przyczyny). Co więcej, twórcy tego rozwiązania przekonują, że gra spełnia wymogi RODO, co oznacza, że nie musimy obawiać się o zbieranie jakichkolwiek personalnych danych, które mogłoby zidentyfikować użytkownika. Denovo zapewnia także, że „oprogramowanie nie wykonuje żadnych screenshotów i nie skanuje naszych plików systemowych, ale zamiast tego „zbiera informacje o tym, jak system operacyjny wchodzi w interakcję z grą i wysyła informacje do serwerów Amazonu o wykryciu oszustwa”.

Nie da się ukryć, że przyznanie dostępu ring 0 do naszego systemu operacyjnego może wzbudzać niepokój graczy. Szczególnie po zamieszaniu z systemem anti-cheat zaimplementowanym przez Riot w grze  Valorant, gdzie oprogramowanie przeciw oszustom działało na zasadzie always-on. Nic więc dziwnego, że wielu graczy nie przekonują zapewnienia Denuvo. Aktualizacja do Doom Eternal udostępniona została 14 maja i gra zaledwie w 24 godziny doczekała się już przeszło 1200 negatywnych recenzji na Steam, a ostatnie trzy dni to już przeszło 4000 negatywnych ocen. Sam patch wprowadził także zmiany w Battlemode czy demony, które zabiły graczy w ich grze i zawędrowały do naszej, a także wiele pomniejszych zmian.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom Eternal bombardowany negatywnymi recenzjami. Przyczyną Denuvo

 0