Doom Eternal zalicza spore opóźnienie. Premiera w gorącym okresie

Doom Eternal zalicza spore opóźnienie. Premiera w gorącym okresie

Już 22 listopada ponownie mieliśmy się mierzyć z demonicznymi siłami z piekła rodem, ale niestety zmuszeni jesteśmy odłożyć w czasie te plany. Wydawca Bethesda oraz producent id Software poinformowali bowiem o przesunięciu daty premiery swojej mocno wyczekiwanej strzelanki stanowiącej bezpośrednią kontynuację rebootu kultowej marki Doom z 2016 roku. Opóźnienie jest spore, gdyż praktycznie czteromiesięcznie, a jego powód prozaiczny i łatwy do przewidzenia, czyli twórcy potrzebują więcej czasu na dopracowanie gry, by dostarczyć graczom możliwie najlepsze doświadczenie. Nowa data premiery to 20 marca przyszłego roku i tego dnia tytuł trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Trzeba przyznać, że twórcy wybrali sobie bardzo trudny okres na debiut nowego Dooma.

Nowa data premiery to 20 marca przyszłego roku i tego dnia tytuł trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Deweloper poinformował także, że tryb Inwazji (Invasion Mode), w którym będziemy mogli dokonać najazdu na kampanie innych graczy jako grywalny demon, także nie będzie dostępny na starcie, ale zostanie wydany w formie darmowej aktualizacji niedługo po premierze gry. To jeszcze nie koniec złych wieści, ponieważ użytkownicy konsoli Nintendo Switch będą zmuszeni poczekać jeszcze dłużej na możliwość ogrania Doom Eternal. Bethesda napisała, że ten port zostanie wydany po premierze gry na podstawowych platformach, ale nie podała jeszcze konkretnej daty premiery. Niestety oznacza to także opóźnienie debiutu DOOM 64, który miał zadebiutować na konsoli Big N 22 listopada wraz z Doom Eternal, ale id Software z związku z zaistniałą sytuacją zdecydowało się na przesunięcie debiutu tej produkcji na 20 marca na wszystkich platformach. W ramach rekompensaty, każdy kto zamówi Doom Eternal w przedsprzedaży (niezależnie od platformy), otrzyma DOOM 64 za darmo.

Warto przypomnieć, że DOOM 64 to produkcja z 1997 roku opracowana przez studio Midway, a nie id Software, co nie zmienia faktu, że cieszy się ona swoistym kultem wśród fanów i teraz z grą zapoznać będzie mogło się szersze grono odbiorców. Przesunięcie premiery Doom Eternal na 20 marca wydaje się być dużym ryzykiem, ponieważ jest to gorący okres w branży, który już przeładowany jest licznymi premierami potencjalnych hitów. Mówimy o takich grach jak The Last of Us Part II, Final Fantasy VII Remake, Watch Dogs: Legion czy Cyberpunk 2077. Choć są to tytuły z innego gatunku, to jednak budzą ogromne zainteresowanie szerokiej grupy graczy, a poza tym nowy Doom będzie musiał z nimi walczyć o atencję ze strony mediów. Ciekawi więc jesteśmy, jak gra poradzi sobie w takich okolicznościach.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom Eternal zalicza spore opóźnienie. Premiera w gorącym okresie

 0