DOOM Eternal zaprezentowany na pierwszym gameplayu

DOOM Eternal zaprezentowany na pierwszym gameplayu

Zapoczątkowana jeszcze w latach 90. przez Johna Carmacka, Toma Halla oraz Johna Romero seria DOOM po dziś dzień ma status marki kultowej dla fanów wirtualnej rozrywki. I choć po wydanym dwa lata temu epizodzie o grze zrobiło się nieco ciszej, tak ujawniony podczas czerwcowego E3 DOOM Etrenal zapowiada się na solidną produkcję. Właśnie dziś otrzymaliśmy wyczekiwany pierwszy gameplay z bezpośredniej rozgrywki. Widać, że twórcy dość solidnie odmienili głównego bohatera tytułu, dzierżącego od teraz w dłoniach dość sporych rozmiarów miecz, a także dodatkowy miotacz płomieni. Ponadto nie zabraknie innych znanych z serii broni, które pomogą w eliminacji oponentów. Właśnie, nie tylko kierowana przez nas postać doczekała się pewnych ulepszeń, ale również stojący na jej drodze przeciwnicy.

Zaprezentowany na gameplayu DOOM Entreal przedstawia niezwykle krwistą rozgrywkę, co pozwala przypuszczać, że autorzy zachowali ducha tej kultowej dla wielu serii.

Hordy demonów według założeń są aktualnie znacznie cięższe do pokonania za sprawą zwiększonego jeszcze bardziej poziomu trudności. Oczywiście nie zabraknie zupełnie nowego rodzaju wrogów, ale tutaj więcej szczegółów poznamy dopiero w przyszłości. Należy przyznać, że prezentowany na materiałach wideo gameplay ukazuje niezwykle wysoki poziom produkcji, ponieważ jest krwawy, mocny oraz szybki, dzięki czemu czuć ducha poprzednich odsłon. W demie bohater trafił do zrujnowanego miejsca i korzystając z dostępnego arsenału broni ochoczo niszczy pojawiające się na jego drodze fale potworów. Autorzy nie zapomnieli też o charakterystycznym elemencie, do jakich zalicza się krwawe wykończenie pozwalające bohaterowi przy użyciu ostrza na odpowiednie dobicie bestii.

Co jest dość dobrą wiadomością to fakt, iż id Software, czyli studio odpowiadające za projekt znaczną wagę przykłada do jakości rozgrywki. DOOM Entreal jest kontynuacją wydanego w 2016 rebootu tego kultowego shootera, który został ciepło przyjęty przez fanów. Cóż, należy przyznać, że sequel wygląda po prostu rewelacyjne zaś fani serii mogą spokojnie składać zamówienia wstępne na ten tytuł. Choć data premiery nie została na ten moment niestety sprecyzowana, wiemy jedynie, że DOOM Entreal pojawi się w przyszłym roku. Docelowymi platformami pozostają PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Miejmy nadzieję, że finalnie deweloperzy tego nie zepsują i będziemy mieć do czynienia z murowanym hitem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DOOM Eternal zaprezentowany na pierwszym gameplayu

 0