Doom może działać na wszystkim, nawet na bakteriach jelitowych

Doom może działać na wszystkim, nawet na bakteriach jelitowych

Badaczce z MIT zajmującej się biotechnologią udało się uruchomić kultową grę komputerową Doom, wykorzystując rzeczywiste bakterie jelitowe. Jak donosi Rock Paper Shotgun, Lauren Ramlan nie uruchomiła gry na podstawie cyfrowej symulacji bakterii, ale zamieniła rzeczywiste bakterie w piksele, aby wyświetlić 30-letni tytuł.

Ramlan stworzyła wyświetlacz wewnątrz ściany komórkowej wykonanej w całości z bakterii E. coli. 1-bitowy wyświetlacz o rozdzielczości 32 × 48 pikseli może nie zdobyć żadnych nagród w zakresie jakości obrazu, ale i tak osiągnięcie to robi wrażenie. Badaczka podała bakteriom białka fluorescencyjne, aby świeciły jak cyfrowe piksele.

Badaczce z MIT zajmującej się biotechnologią udało się uruchomić kultową grę komputerową Doom, wykorzystując rzeczywiste bakterie jelitowe.

Jest tu kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, bakterie tak naprawdę nie kierują grą, ponieważ wciąż nie rozgryźliśmy tej całej rzeczy z „wstrzykiwaniem materii biologicznej za pomocą kodu cyfrowego”. Zamiast tego bakterie łączą się, by działać jak malutki monitor, który renderuje rozgrywkę oldschoolowego shootera.

Jest jeszcze kwestia liczby klatek na sekundę, która zawsze jest ważnym wskaźnikiem przy grach FPS. Mówiąc wprost, ten parametr nie stanowi najmocniejszej strony tego wydania, prawdopodobnie ze względu na fakt, że bakterie nigdy nie były przeznaczone do wyświetlania gier wideo 3D. Te potrzebują bowiem 70 minut na oświetlenie jednej klatki gry i kolejnych ośmiu godzin, aby powrócić do stanu początkowego. Przekłada się to na prawie dziewięć godzin na klatkę, co oznacza, że ​​gra w grę od początku do końca zajęłaby około 600 lat. 

Chociaż nie zapewni to najpłynniejszej rozgrywki, jest kolejnym dowodem na teorię, że Doom może działać praktycznie na wszystkim. Widzieliśmy, jak gra była uruchomiona na testach ciążowych, windowsowym notatniku, neuronach mózgu szczurów, bombce choinkowej, klawiszu klawiatury, a nawet w innych tytułach, takich jak kontynuacja Doom II i Minecraft. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom może działać na wszystkim, nawet na bakteriach jelitowych

 0