DOOM oficjalnie zmierza na... kosiarki Husqvarna

DOOM oficjalnie zmierza na... kosiarki Husqvarna

Odpalanie starego DOOMa na praktycznie wszystkim co ma wyświetlacz, jakiś procesor i trochę pamięci stało się już klasykiem w internecie. Wygląda na to, że firma Husqvarna uznała ten trend jako idealną opcję na marketing.

DOOM trafi na kosiarki

DOOM z 1993 roku to już klasyk, który można powiedzieć przeżywa w pewien sposób swoją drugą młodość. Nie chodzi tutaj o żaden remaster czy nawet remake, a o to, że gra uruchamiana jest na najróżniejszych sprzętach. Jeśli coś ma procesor, wyświetlacz i jakąś pamięć to praktycznie pewne, że ktoś już myślał jak odpalić na tym DOOMa.

Aby móc sobie pograć trzeba będzie się zarejestrować, a następnie pobrać aktualizacją oprogramowania za pomocą aplikacji Husqvarna Automower App.

Skoro grę udało się włączyć na takich urządzeniach jak stacjonarny telefon biurowy czy kalkulator to dlaczego DOOM miałby nie zadziałać na przykład na automatycznej kosiarce? Widocznie na taki pomysł wpadł ktoś z Husqvarna, a firma stwierdziła, że to świetny pomysł na marketing. Na kanale YouTube Husqvarna udostępnione zostało wideo promujące akcję mającą na celu danie możliwości posiadaczom wybranych kosiarek uruchomienia na nich właśnie DOOMa z 1993 roku. Powstała nawet specjalna strona poświęcona akcji.

Co trzeba zrobić, żeby pograć?

DOOM będzie dostępny wyłącznie na automatycznych kosiarkach Husqvarna Automower NERA. Aby móc sobie pograć trzeba będzie się zarejestrować, a następnie pobrać aktualizacją oprogramowania za pomocą aplikacji Husqvarna Automower App. Samo uaktualnienie zostanie natomiast udostępnione 9 kwietnia, więc jeszcze trochę trzeba będzie poczekać. Warto też wiedzieć, że rejestracja zakończy się 26 sierpnia, a 9 września wydana zostanie kolejna aktualizacja, która usunie już DOOMa z kosiarek.

Sama gra wyświetlana jest na wbudowanym w kosiarkę ekranie, a sterowanie odbywa się za pomocą wbudowanego pokrętła, które umożliwia obrót w prawo i lewo. Znajdujący się powyżej przycisk START będzie natomiast odpowiedzialny za poruszanie się postaci do przodu. Samo pokrętło pełni jeszcze jedną ważną funkcję w sterowaniu, bo po jego wciśnięciu postać będzie strzelać. DOOM na kosiarkach ma być dostępny w wielu krajach, w tym także w Polsce. Akcja z pewnością nietypowa, jednak to chyba jej największa zaleta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: DOOM oficjalnie zmierza na... kosiarki Husqvarna

 0