Doom świętuje 25-lecie powstania. Romero zapowiada nowy mod SIGIL

Doom świętuje 25-lecie powstania. Romero zapowiada nowy mod SIGIL

Wczoraj przypadła 25. rocznica premiery jednej z najważniejszych strzelanek w historii branży gier wideo - Doom. W celu upamiętnienia wydarzenia współtwórca tej legendarnej marki, John Romero, ogłosił prace nad SIGIL, czyli nieformalnym, duchowym następcą czwartego epizodu Ultimate Doom. W zasadzie jest to swego rodzaju duża modyfikacja, która będzie zawierać dziewięć zupełnie nowych poziomów dedykowanych trybom dla jednego oraz wielu graczy. Romero przyznał, że chce, aby tworzone poziomy zbliżyły się do oryginalnej gry i były prawdziwym piątym odcinkiem. Przy okazji wyraził nadzieję, iż fani rozpoznają jego styl projektowania oraz dostrzegą także wiele świeżych elementów. Warto dodać, że akcja SIGIL nie rozegra się w doskonale znanej bazie wojskowej, a piekle.

W związku z 25. rocznicą wydania pierwszej odsłony Dooma, współtwórca marki, John Romero, wspomniał o pracach nad nowym modem oraz zapowiedział edycje specjalne.

Premiera SIGIL odbędzie się w lutym nadchodzącego roku, zaś mod zostanie udostępniony całkowicie bezpłatnie. W związku z tym John Romero postanowił zaoferować fanom serii dwie edycje specjalne. Standardowe wydanie zawiera pudełko z grafiką autorstwa Christophera Lovella, pamięć USB o pojemności 16 GB, której wygląd przypomina klasyczną dyskietkę, ścieżkę dźwiękową oraz naklejki. Natomiast w indywidualnie numerowanym Beast Box oprócz przytoczonych elementów z podstawki znajdziemy też specjalną drukowaną grafikę z SIGIL wraz z podpisem Christophera Lovella, monetę, posąg z głową Johna Romero oraz koszulkę z motywem z gry. Co istotne, jeden z utworów, jakie znajdą się w zestawie, został nagrany przez Buckethead specjalnie na potrzeby nowego moda.

Doom świętuje 25-lecie powstania. Romero zapowiada nowy mod SIGIL

Kolekcjonerki trafią do sprzedaży 24 grudnia - za podstawkę zapłacimy 39,99 dolarów, z kolei koszt najbogatszego wydania wynosi 166 dolarów. Ceny nie wydają się jakoś mocno wysokie, biorąc pod uwagę zawartość i z pewnością znajdą swoje grono odbiorców, którzy lubią zbierać różnego rodzaju gadżety związane z ulubionymi produkcjami. Jeśli chodzi o Dooma, to zapoczątkowany w 1993 roku tytuł doczekał się wielu różnych jakościowo odsłon, wliczając w to wydaną dwa lata temu czwartą część. Teraz w opracowaniu jest odsłona zatytułowana Doom Eternal, która zgodnie z informacjami wydawcy trafi do sprzedaży w nadchodzącym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom świętuje 25-lecie powstania. Romero zapowiada nowy mod SIGIL

 0