Doom: The Dark Ages oficjalnie. Jeszcze dynamiczniej i widowiskowo

Doom: The Dark Ages oficjalnie. Jeszcze dynamiczniej i widowiskowo

Plotki okazały się prawdziwe, nadchodzi nowy Doom. Ten nosi tytuł Doom: The Dark Ages i ukaże się na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC (na premierę gra będzie dostępna w ramach abonamentu Game Pass) w 2025 roku. 

Pierwszy zwiastun gry przedstawia świat potężnych potworów w przesiąkniętych krwią miejscówkach, nową, niesamowitą broń i smoka…, który zdaje się kontrolowany przez gracza. Wygląda to naprawdę świetnie, a w pewnym momencie trailera Doom Slayer wchodzi nawet do gigantycznego mecha, aby stoczyć walkę z ogromnym demonem, kiedy budynki walą się pod ich stopami.

Pierwszy zwiastun gry przedstawia świat potężnych potworów w przesiąkniętych krwią miejscówkach, nową, niesamowitą broń i smoka…, który zdaje się kontrolowany przez gracza.

Broń i potwory w Doom: The Dark Ages mają, jak można się spodziewać, wyraźny średniowieczny klimat, z mnóstwem zaostrzonych ostrzy i widzimy tu nawet cep bojowy. Na zwiastunie wyróżniają się jednak dwie nowe bronie: automatyczna strzelba z czaszką pośrodku oraz tarcza, która nie służy tylko do obrony, ale można ją rzucać w przeciwników (niczym Kapitan Ameryka), by kosić im całymi grupami. Jak zwykle w grach Doom, poziom krwawych, makabrycznych szczegółów w The Dark Ages jest znakomity i fani gore będą wniebowzięci.

Doom: The Dark Ages to prequel wydanych w 2016 roku gier Doom i Doom Eternal, opracowany przez tę samą ekipę, czyli id Software. Historia rzuci światło na pochodzenie Doom Slayera i liczy się tu przede wszystkim możliwość anihilacji tony demonów. 

Możliwe, że Doom: The Dark Ages to Doom: Year Zero, o którym mowa była w dokumentach, które wyciekły w związku z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft. Do wycieku doszło we wrześniu 2023 roku i ujawniono w nim plan działania Bethesdy na nadchodzące lata w ramach Xbox Game Studios.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom: The Dark Ages oficjalnie. Jeszcze dynamiczniej i widowiskowo

 0