Doom wypuszcza własną wódkę wzmacnianą ekstraktem z wędzonych krowich kości

Doom wypuszcza własną wódkę wzmacnianą ekstraktem z wędzonych krowich kości

Doom Eternal - mocno wyczekiwana przez fanów kolejna odsłona legendarnej serii strzelanek, która miała ogromny wpływ na ukształtowanie się gatunku FPS, trafi do sprzedaży dopiero za ponad 2 miesiące. Producent postanowił więc uprzyjemnić graczom oczekiwanie, wydając produkt pomagający jednocześnie przetrwać i świętować, gdy wreszcie nadejdzie premiera tytułu. Dodatkowego smaczku ma dodawać fakt, że ten nietypowy napitek przygotowano z ekstraktem z krowich kości - w końcu to Doom, a nie jakaś tam pierwsza lepsza strzelanka. Nic nie przygotuje do eksterminacji piekielnych hord bardziej, niż wódka pędzona na częściach zwierząt. Bethesda nawiązała więc współpracę z angielską destylarnią Rebel Distillers, by przygotować prawdziwy eliksir mocy -  Doom Bone Vodka - limitowaną edycję wódki, którą można już zamawiać w promocyjnej cenie 45 funtów, co daje około 220 zł za butelkę o pojemności 700 ml. Produkt będzie rozsyłany pod koniec września, a jego dostępność jest ograniczona do Europy i Australii. 

Doom Bone Vodka - alkohol z ekstraktem krowiego szpiku to naprawdę nietypowy, ale jakże kuszący gadżet powiązany z serią Doom.

Matt McGivern, twórca Rebel Distillers, mówi o alkoholu: "Wykorzystujemy jedno z najbardziej popularnych hobby na świecie - gry wideo, aby zaoferować wyjątkową perspektywę w produkcji alkoholu. Doom Eternal to świat płomieni i demonów, to palenisko wypełnione akcją - z pewnością wódka z wędzonymi kośćmi, da całkowicie nowe spojrzenie na pochodzenie alkoholu". Oczywiście nie można pominąć najważniejszego i najbardziej nietypowego składnika omawianego produktu -  kości krów. Zapewniają je londyńscy rzeźnicy Ginger Pig, "według których dobrobyt zwierząt nie ma sobie równych" - twierdzi McGivern. W komunikacie prasowym opisano dodatki jako "najwyższej jakości, wyprodukowane zgodnie z zasadami etyki kości wołowe i składniki organiczne".

"Sama wódka bazuje na organicznej pszenicy" - mówi komunikat prasowy. "Po upieczeniu i uwędzeniu kości, szpik jest ekstrahowany i macerowany w neutralnym alkoholu zbożowym. Aby wydobyć najlepszy smak i najczystszy produkt, destyluje się go w bardzo niskiej temperaturze w próżni, aby zebrać esencję tego, co czyni ten smak delikatnym". W sprzedaży dostępna będzie tylko ograniczona ilość wódki Doom Bone -  jeśli więc jesteście w wieku uprawniającym do picia alkoholu, poszukujecie niezaprzeczalnie wyjątkowego gadżetu związanego z grą Doom, a krowie kości uważacie za wyjątkowy i dodający pikanterii element, to koniecznie musicie wypróbować ten alkohol. 
Premiera Doom Eternal przypada na 22 listopada tego roku, gra trafi na Nintendo Switch, PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One i oczywiście na PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Doom wypuszcza własną wódkę wzmacnianą ekstraktem z wędzonych krowich kości

 0