Dostawy składanych smartfonów wzrosną do końca 2022 roku

Dostawy składanych smartfonów wzrosną do końca 2022 roku

Składane smartfony pomału zdobywają rynek, a do swojej oferty tego rodzaju urządzenia włączają kolejni producenci. Mimo wszystko nie jest to jeszcze propozycja, na którą spogląda większość konsumentów, w czym niewątpliwie nie pomaga wysoka cena. Mówi się, że Samsung pracuje nad tańszym telefonem, który powinien przekonać do siebie klientów z mniej zasobnym portfelem. Według raportu firmy Counterpoint Research wysyłka składanych smarfonów w najbliższej przyszłości pozostanie na obecnym poziomie, ale analitycy prognozują, że do końca 2022 roku dostawy sięgną 18 milionów egzemplarzy, co da około 1,2% udziałów w rynku. W 2020 roku składane smartfony stanowiły niezbyt dużą część i w tym oraz kolejnym roku ulegnie to poprawie.

Do końca 2022 na rynek zostanie dostarczonych 18 milionów składanych smartfonów.

Dostawy składanych smartfonów wzrosną do końca 2022 roku

Jak mówi starszy analityk Counterpoint Research Jene Park, Samsung pozostaje liderem w segmencie składanych urządzeń pod względem projektowania, marketingu oraz dostaw dominując w ubiegłym roku z ponad 80% udziałów. Południowokoreański producent ma w swoim katalogu kilka takich smartfonów, ale w tym roku konkurencja może być jeszcze silniejsza ze strony Huawei, Xiaomi, Vivo, OPPO oraz TCL. Natomiast jako jeden z powodów wzrostu zainteresowania składanymi smartfonami w przyszłym roku wskazuje się spadające ceny, których średnia wynosi około 1000-1500 dolarów amerykańskich. Firmy mają różne pomysły na swój sprzęt, a niektóre patenty wskazują m.in. wersje ze zwijanym wyświetlaczem.

Warto wspomnieć tu o modelu Oppo, który dostanie potrójny system zawiasów, dzięki czemu po złożeniu całość będzie kompaktowa i telefon bez problemu zmieścimy w kieszeni. Po rozłożeniu zyskamy natomiast dostęp do 7-calowego wyświetlacza, zaś odchylenie jednego z modułów zapewni nam wgląd do 80 mm ekranu prezentującego najważniejsze powiadomienia. Prezentacja powinna odbyć się w drugim kwartale 2021 roku, czyli maksymalnie w czerwcu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dostawy składanych smartfonów wzrosną do końca 2022 roku

 0