Dotychczasowa sprzedaż House Flipper przekroczyła zakładane prognozy

Dotychczasowa sprzedaż House Flipper przekroczyła zakładane prognozy

Tytuły pochodzące z naszego kraju wielokrotnie odnoszą globalny sukces czego idealnym przykładem jest chociażby Wiedźmin 3. Pozostałe natomiast radzą sobie również nie najgorzej.

Kolejną polską grą, która może ogłosić sukces jest House Flipper, czyli swoisty symulator generalnych remontów od malowania po nieco bardziej zaawansowane prace. Jak podaje serwis Money, produkcja w dość zaskakującym dla wszystkim tempie, bo zaledwie w trzy dni od momentu debiutu na Steamie nie tylko zwróciła wszelkie koszty włożone w jej powstanie, ale także przekroczyła spodziewane przez deweloperów przychody i to wielokrotnie. Idąc za danymi podanymi przez wydawcę, w ciągu trzech dni do rąk fanów trafiło ponad 80 tysięcy sztuk (zakupów dokonywano zarówno w sklepach internetowych, jak i tych fizycznych). Zakładając startową cenę wynoszącą 64 złote za kopię, daje to zysk oscylujący na granicy 5,2 miliona złotych.

House Flipper wygenerował do tej pory 5,2 miliona złotych zysku

Natomiast stworzenie tej gry łącznie z dodatkowymi kosztami miało wynieść według źródła poniżej 550 tysięcy złotych, a więc porównując wyżej wymienione cyfry mówimy o fenomenalnym wręcz sukcesie. Dodatkowo House Flipper cały czas jest w czołówce, jeśli chodzi o zainteresowanie graczy nie tylko z Polski, ale także pozostałych części globu. Aktualnie autorzy pracują nad dalszym rozwojem swego najnowszego projektu, który niebawem pojawi się także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One i platformach mobilnych. Nie ukrywajmy, iż dużą rolę odegrał tutaj nie tylko gatunek tak uwielbiany zwłaszcza przez polaków, lecz sam motyw przeprowadzania generalnych remontów poszczególnych domostw. Na koniec warto zaznaczyć, iż to kolejny zaraz po Farm Managerze produkt, który z powodzeniem przyjął się na rynku.

Komentarze do: Dotychczasowa sprzedaż House Flipper przekroczyła zakładane prognozy