DRAMeXchange: Koronawirus nie powinien wpłynąć na branżę pamięci

DRAMeXchange: Koronawirus nie powinien wpłynąć na branżę pamięci

Koronawirus to obecnie jeden z wiodących tematów na świecie, bo wielu ludzi obawia się wirusa, którego epidemia rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Firmy technologiczne dość szybko zareagowały na szybko rozpowszechniającą się chorobę i dla przykładu Facebook, Razer czy LG ograniczyły wyjazdy swoich pracowników do Chin. Co więcej, chiński rząd nakazał Samsungowi i Foxconn zamknięcie fabryk w tym regionie. Z tego też powodu obawy związane z negatywnym wpływem koronawirusa na branże technologiczną wydają się być uzasadnione. Wygląda jednak na to, że sektor pamięci nie ucierpi w związku z tymi wydarzeniami, a tak przynajmniej twierdzi firma analityczna DRAMeXchange, która podała, że epidemia nie wpłynie na segment NAND i DRAM w najbliższej przyszłości.   

DRAMeXchange podaje, że epidemia nie wpłynie na segment NAND i DRAM w najbliższej przyszłości.   

 

DRAMeXchange: Koronawirus nie powinien wpłynąć na branżę pamięci

Zdaniem DRAMeXchange, firmy zajmujące się produkcją pamięci nie mają powodów do niepokoju, ponieważ ich fabryki wciąż pracują pełną parą, pomimo wybuchu epidemii koronawirusa. Po części wynika to z przestrzegania rygorystycznej polityki monitoringu pracowników wchodzących do fabryk, gdzie standardem są wysokie normy czystości i bezpieczeństwa. Co więcej, fabryki te nie znajdują się zbyt blisko Wuhanu, co także działa na ich korzyść. „W zakresie dostawców DRAM, z trójki największych producentów, tylko baza produkcyjna SK Hynix znajduje się w chińskim Wuxi, ale to jest oddalone od Wuhanu i nie poniosło bezpośrednich konsekwencji związanych z epidemią” - czytamy w komunikacie wydanym przez DRAMExchange.

„Co więcej, w trakcie Chińskiego Nowego Roku, zmiany większości pracowników fabryk zostały już rozplanowane, więc linie produkcyjne działają pełną parą. Ogólnie rzec biorąc, na chwilę obecną [koronawirus - przyp. red.] nie ma żadnego istotnego wpływu na produkcję DRAM, ale wciąż trzeba monitorować sytuację, gdyż potencjalne rozprzestrzenianie się wirusa może wpłynąć na chiński system logistyczny i transportowy, co w konsekwencji wprowadzi ogólnokrajowe braki materiałów”. Producenci pamięci NAND zdają się mieć nieco więcej powodów do obaw. DRAMeXchange podaje, że zarówno YMTC, jak i XMC, mogą być zmuszone do wstrzymania swojej działalności w trakcie kwarantanny, ale analitycy podkreślają, że nie powinno mieć to większego wpływu na całą branżę, ponieważ fabryka YMTC w Wuhan stanowi jedynie 1% wkładu waflowego dla całego segmentu NAND flash.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: DRAMeXchange: Koronawirus nie powinien wpłynąć na branżę pamięci

 0