Drastyczny spadek sprzedaży Huawei. Klienci masowo anulują zamówienia

Drastyczny spadek sprzedaży Huawei. Klienci masowo anulują zamówienia

Przyszłość działu smartfonów w Huawei stoi pod znakiem zapytania. Ostatnie wydarzenia wywołały ogromne zaniepokojenie wśród obecnych użytkowników, jak również potencjalnych przyszłych klientów. Niezależne raporty pokazują, że nagonka przynosi efekty i już widać wpływ amerykańskiej blokady na sprzedaż smartfonów chińskiego producenta. Brytyjski pośrednik sprzedażowy Music Magpie ujawnił, że zaobserwowano nagły skok ilości produktów Huawei, które użytkownicy chcieli sprzedać poprzez platformę. W ciągu 24 godzin od ogłoszenia przez Google wstrzymania aktualizacji dla Huawei, portal odnotował wzrost o 154 procent w przypadku smartfonów chińskiej firmy, a do 13:00 w poniedziałek urządzenia Huawei były wystawiane częściej niż jakakolwiek inna marka. 

Huawei mocno ucierpiało wizerunkowo, czego efektem jest gwałtowny spadek sprzedaży ich urządzeń. Jeśli sytuacja się utrzyma, to wkrótce obecne flagowce będzie można kupić po sporych przecenach.

Ubiegłoroczny flagowiec Huawei P20 nagle stał się towarem najczęściej proponowanym przez użytkowników, pomimo że Music Magpie oferowało klientom zaledwie 20 procent ceny premierowej. Inne popularne modele, włączając flagowce z serii Mate znalazły się na liście Top 10 tamtego dnia. Jak podaje ADSLZone, restrykcje wobec Huawei miały również negatywny wpływ na sprzedaż w Hiszpanii. W okresie zaledwie 36 godzin w hiszpańskim sklepie Amazon odwołano ponad 10000 zamówień na urządzenia Huawei. Co więcej, anulowano kampanie promocyjne Huawei na Amazonie, a producent wstrzymał wszystkie reklamy swoich produktów w Hiszpanii, włącznie z tymi promującymi najnowszy model P30 Pro. El Paris donosi, że francuskie sklepy jak El Corte Inglés i Mediamarkt zanotowały spadek sprzedaży pomiędzy 50 a 70 procent. Znaczne pogorszenie sprzedaży to jednak nie wszystko - Hiszpanie w ciągu ostatnich kilku dni zwrócili ponad 15000 urządzeń Huawei do sklepu Amazon. Nawet jeśli sytuacja Huawei ulegnie poprawie i zostanie zahamowany gwałtowny spadek sprzedaży, to firma długo będzie borykać się z utratą reputacji.

Poza Europą, japoński Softbank oraz KDDI raportują, że premiery kilku urządzeń Huawei zostały odwołane, włącznie z Huawei P30 Lite, które miało zadebiutować jutrzejszego dnia. Podobnie jak Vodafone w Wielkiej Brytanii, powodem takich decyzji jest obawa o brak popremierowego wsparcia dla urządzeń. W Singapurze wiele osób próbuje natychmiastowo pozbyć się swoich smartfonów , pomimo że obecne modele rzekomo mają otrzymywać poprawki bezpieczeństwa i zachowają dostęp do sklepu Google. Sytuacja podobnie wygląda na Filipinach i innych regionach, gdzie lombardy, komisy i inni pośrednicy przestają przyjmować smartfony Huawei, w obawie, że ich później nie odsprzedadzą z zyskiem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Drastyczny spadek sprzedaży Huawei. Klienci masowo anulują zamówienia

 0