Drogi i wydajny - w sprzedaży pojawił się gamingowy smartfon Asus ROG

Drogi i wydajny - w sprzedaży pojawił się gamingowy smartfon Asus ROG

Użytkownicy portalu Reddit zauważyli, że fiński operator komórkowy Telia przyjmuje zamówienia przedpremierowe na nowy smarton Asus ROG. Urządzenie to stworzone z myślą o graczach, zapowiadane było wcześniej w tym roku, jednakże jest to pierwszy raz, gdy prezentowana cena pochodzi z wiarygodnego źródła.  Smartfon Asus ROG pojawił się w sklepie w cenie 999 euro. Biorąc pod uwagę, że podatek VAT w Finlandii wynosi 24 procent, czyli jest to wartość bardzo zbliżona do tej obowiązującej na terytorium naszego kraju, to możemy się spodziewać, że urządzenie to w Polsce pojawi się w cenie około 4200 zł. Cena jest wysoka, nawet bardzo wysoka, warto jednak zauważyć, że wraz z telefonem dostarczane będą dodatki i to dość wartościowe.

Do sprzedaży trafił gamingowy smartfon Asus ROG. Jest drogo...

W pakiecie ze smartfonem Asus będzie dostarczał do każdego zamówienia przedpremierowego zestaw słuchawkowy ROG Delta z USB Type-C, którego wartość to około 190 dolarów USD. Słuchawki są wyposażone w podświetlane logo Republic of Gamers, takie samo jak na tylnej stronie smartfona, co sprawia, że są one wizualnie dopasowane. Słuchawki można podłączyć bezpośrednio do smartfona, jednak możliwe jest również połączenie przez port USB Type-C umieszczony w chłodzeniu  AeroActive, które jest kolejnym dodatkiem dołączanym w zestawie. AeroActive to mały wentylator podpinany do smartfona, mający zapobiegać przegrzewaniu urządzenia podczas intensywnych sesji z grami. Warto zauważyć, że zarówno akcesoryjne chłodzenie, jak i sam smartfon posiadają również standardowe porty słuchawkowe jack 3,5 mm.

Drogi i wydajny - w sprzedaży pojawił się gamingowy smartfon Asus ROG


Co jeszcze wpływa na cenę urządzenia? Nie bez znaczenia jest choćby fakt, że Asus dokładnie selekcjonuje i wybiera jedynie najlepsze jednostki Snapdragon 845, które są w stanie osiągnąć zegary na poziomie 2,96 GHz. Takie podejście umożliwiło uzyskanie w smartfonie ROG taktowania wynoszącego o 200 MHz więcej niż w przypadku flagowców i smartfonów do gier innych firm. Według zamieszczonej przez Telię oferty, chętni na smartfon Asusa otrzymają swoje zamówienie po 38 tygodniu tego roku, czyli nie przed 17 września. Póki co nie jest jasne czy zamówienia przedpremierowe będą oferowane na podobnych zasadach również w innych krajach, możemy się jednak spodziewać, że lada moment inni operatorzy również wprowadzą Asus ROG do swojej oferty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Drogi i wydajny - w sprzedaży pojawił się gamingowy smartfon Asus ROG

 0