Dron zmieniający kształt w powietrzu? To możliwe

Dron zmieniający kształt w powietrzu? To możliwe

Pewna japońska grupa ekspertów zdołała stworzyć drona zmieniającego wygląd bezpośrednio w powietrzu. Wspomniane rozwiązanie może przydać się w wielu trudnych sytuacjach. 

Od dłuższego czasu drony zdołały zawładnąć światem. Dla wielu osób stały się niezbędnym do codziennego życia gadżetem, obowiązkowym prezentem na komunię, a dla różnych organizacji np. wojskowych elementem wyposażenia. Właśnie tej ostatniej grupie najnowsza propozycja pochodząca wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni może przypaść do gustu. Stworzono bowiem Dragona, którego podstawową cechą jest opcja zmiany kształtu, czyli rzecz dotychczas raczej niespotykana w tego typu zabawce. W skrócie dron dostosowuje się do otoczenia niczym kameleon, przykładowo w jednej chwili może być kwadratem, by następnie zamienić się w węża. Wspomniane rozwiązanie pozwala mu przedostać się do trudno, często niedostępnych nawet dla podstawowych wersji miejsc.

Dragon może bez problemu zmienić kształt w powietrzu

Całość zbudowano ze sporej ilości połączonych ze sobą modułów. Każdy z nich posiada parę śmigieł, które nadają sprzętowi praktycznie dowolny kierunek poruszania. Dron bazuje na technologi Eculid pochodzącej od Intela. Zasila go zestaw akumulatorów zlokalizowanych w kręgosłupie. Warto wspomnieć, że Dragon w zależności od otoczenia sam decyduje o tym, jaką formę przybierze. Oczywiście jest to w pewnym stopniu rewolucyjny produkt, którego użycie może okazać się w wielu wypadkach bezcenne. Branie go na misje ratunkowe, jak również miejsca zniszczone po trzęsieniach ziemi jest wręcz oczywiste. Niestety nie wiemy, czy i kiedy dron trafi do masowej sprzedaży. Jednak wówczas cena początkowa będzie dość zaporowa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dron zmieniający kształt w powietrzu? To możliwe

 0