Dronami przemycono ogromną ilość iPhone`ów do Chin

Dronami przemycono ogromną ilość iPhone`ów do Chin

Chińskie władze złapały gang przemytników, którzy używali dronów do przerzucenia wartych 80 milionów dolarów USD smartfonów iPhone z Hongkongu do Chin.

Jest to pierwszy raz, gdy na terytorium tego kraju, gdy drony zostały wykorzystane do operacji związanych z nielegalnym przerzucaniem towaru przez granice. Drony były wykorzystywane do transportu toreb, w których znajdowało się przynajmniej po 10 odnowionych iPhone'ów. Wykorzystując noc jako osłonę, 26-osobowa ekipa przemytników po północy wykonywała "misje", których czas trwania to zaledwie kilka sekund. Szmuglerzy byli w stanie przetransportować w ten sposób przez granicę około 15000 iPhone'ów w czasie jednej nocy. Chiny to jeden z największych producentów dronów przeznaczonych na rynek konsumencki, ale wciąż nie ustanowiono żadnych regulacji dotyczących ich wykorzystywania na terenie kraju.

Drony to najnowsze narzędzie przemytników do pokonywania granic

Jedynym wymogiem niezbędnym do posiadania drona, jest obowiązek jego rejestracji w odpowiednim urzędzie, jednakże dotyczy to tylko urządzeń powyżej określonej w przepisach wagi. Różni przedstawiciele władz w Shenzhen podkreślają, że monitorują wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych do przemytu w regionie. Co ciekawe, władze namierzając nielegalne dostawy kontrabandy przez granicę z użyciem dronów, same wykorzystują w tym celu właśnie drony oraz monitory z wysoką rozdzielczością. Szmuglerzy przerzucają iPhone'y z Hongkongu do Chin już od dłuższego czasu. W czerwcu ubiegłego roku kobieta została złapana na próbie przemytu 102 iPhone'ów z Hongkongu do Chin. Rok wcześniej pewien mężczyzna przykleił do siebie 94 iPhone'y o wartości 49000 dolarów USD taśmą samoprzylepną i starał się je wwieźć na teren Chin również z Hongkongu. Większość tego typu prób była łatwo namierzana przez policję, wiele akcji się jednak powiodło, o czym oficjalnie się już nie dowiemy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dronami przemycono ogromną ilość iPhone`ów do Chin

 0