Drużyna zbanowana z turnieju Dota 2 za nieuczciwą... mysz

Drużyna zbanowana z turnieju Dota 2 za nieuczciwą... mysz

Doping jest obecny w każdym sporcie i esport nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Gracze wspomagają się aplikacjami umożliwiającymi uzyskanie przewagi nad przeciwnikiem, ale możliwe jest również sprzętowe oszustwo.

Ekipa występująca pod nazwą Thunder Predator, to peruwiański zespół profesjonalnie grający w Dota 2. Drużyna planowała wziąć udział w nadchodzących turnieju The Internetional 2018, którego organizatorem jest Valve. Jeden z graczy niestety przedobrzył i ekipa nie będzie mieć takiej szansy. Wszystko przez zbyt dobre zagranie, które natychmiast zwróciło uwagę obserwatorów. Choć gracz ten nie używał, żadnych cheatów, to jednak nie był do końca fair, bo mimo wszystko posłużył się dającym przewagę sprzętem. Gracz ten prowadził Meepo, potrafiącą się klonować i teleportować postać. Kontrowersyjną zagrywkę, która przyniosła drużynie sporo problemów, możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Sprzęt umożliwiający korzystanie z makr daje możliwości do łatwego oszukiwania

Klony Meepo pojawiają się w miejscu wyznaczonym przez gracza w tempie niemożliwym do zrealizowania nawet przez najlepszych wyjadaczy. Takie zagranie powinno trwać przynajmniej kilka sekund, które są niezbędne na przełączanie pomiędzy postaciami. Jak można było więc tego dokonać? Każdy z graczy zapewne z autopsji sprzęt pozwalający na przypisywanie makr. Własnie z  takiego rozwiązania korzystał nieuczciwy gracz AtuuN. Skorzystał on z predefiniowanego makra, co jest zabronione przez regulamin turnieju. Drużyna odpiera zarzuty, że makra nie były do myszki marki Razer wgrane przed turniejem, a gracz wykorzystał jedynie jej możliwości w czasie rozgrywki, manualnie zwiększając parametry gryzonia. Drużyna pomimo tłumaczeń została wykluczona z dalszych rozgrywek za złamanie regulaminu i posługiwanie się nielegalnym sprzętem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Drużyna zbanowana z turnieju Dota 2 za nieuczciwą... mysz

 0