DualShock 5 dla PS5 może otrzymać pulsometr i sensor potu

DualShock 5 dla PS5 może otrzymać pulsometr i sensor potu

Co prawda patenty nie zawsze są najlepszym źródłem informacji odnośnie przyszłych produktów, ale nie zmienia to faktu, że pokazują ciekawe pomysły, jakie mają firmy odnośnie funkcjonalności swoich urządzeń. Dobrym przykładem jest wniosek patentowy złożony przez Sony, który pokazuje, że producent konsol PlayStation przynajmniej rozważa, by DualShock 5 dla PS5 śledził nasz puls i wydzielanie potu z naszych dłoni, aby dynamicznie dostosowywać pewne elementy rozgrywki, takie jak poziom trudności. Japończycy już wcześniej potwierdzili, że tym razem dużą rolę przykładają właśnie do kontrolera next-gena, który doczeka się wsparcia ze strony technologii haptycznej i adaptacyjnych spustów, których opór zmienia się dynamicznie. W ten sposób Sony chce połączyć tradycyjny kontroler, z którym gracze nie chcą się rozstać, z nowymi technologiami.

Sony rozważa, by DualShock 5 dla PS5 śledził nasz puls i wydzielanie potu z naszych dłoni, co wykorzystywane ma być w grach.

 

Nowy patent sugeruje zaś, że producent może pójść nawet o krok dalej. Ten pokazuje bowiem, że Dualshock 5 otrzymać może pulsometr i sensor na uchwytach pada, który będzie mierzył wydzielanie potu, „by zbierać bioinformacje z dłoni użytkownika w trakcie typowego użytkowania”. Te „bioinformacje” następnie wykorzystywane mają być, by przedstawić graczom różne opcje i zapewnić im „immersyjne i wysoce interaktywne doświadczenia”. Jednym z pomysłów wykorzystania tej technologii wydają się być gry z gatunku horroru, gdzie dane o tętnie gracza i jego potliwości mogą być wykorzystywane zarówno do obniżenia poziomu trudności, jak i spotęgowania przerażających doznań. Nowe elementy mogą być także dodawane w oparciu o poziom stresu gracza, a poza tym mogą okazać się bardzo przydatne dla deweloperów, którzy będą wiedzieć, co najbardziej stresuje graczy.

Część graczy może mieć problem z wykorzystywaniem tego typu informacji na ich temat, uznając tę technologię za zbyt inwazyjną, dlatego dobrze byłoby wprowadzić opcję jej wyłączenia. Dla innych może być to jednak okazja do wyniesienia rozgrywki na jeszcze wyższy poziom w zakresie interaktywności czy dynamicznych wydarzeń na ekranie. Tak czy inaczej, jak na razie jest to tylko patent i nie wiemy, jakie są szanse na jego implementację w kontrolerze Dualshock 5. Przekonamy się o tym zapewne dopiero w trakcie oficjalnej prezentacji PlayStation 5, które powinna nastąpić już wkrótce. Przypominamy również, że PS5 zadebiutować ma na rynku pod koniec bieżącego roku, wraz z nową konsolą Microsoftu, czyli Xbox Series X.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: DualShock 5 dla PS5 może otrzymać pulsometr i sensor potu

 0