Duży wydawca nie pojawi się na targach Gamescom 2024

Duży wydawca nie pojawi się na targach Gamescom 2024

Targi Gamescom 2024 odbędą się 21-25 sierpnia. Tymczasem już teraz odpadł jeden z głównych graczy, którzy pojawiał się na niemieckim wydarzeniu.

Nintendo to firma, której zabraknie na Gamescom 2024. Taką informację serwisowi Games Wirtschaft przekazał podobno rzecznik producenta konsol. Organizatorzy Gamescom 2024 nie ogłosili jeszcze listy wystawców, którzy będą obecni na evencie w Kolonii w Niemczech w dniach 21–25 sierpnia. Jest to o tyle istotne, ponieważ Nintendo w 2023 r. było obecne na Gamescomie i według źródeł VGC korporacja wykorzystała to wydarzenie również do zaprezentowania za zamkniętymi drzwiami prototypu Switcha 2.

Nintendo ma opóźnić tegoroczną edycję Gamescom.

Duży wydawca nie pojawi się na targach Gamescom 2024
 

Gamescom to targi, które w przeciwieństwie do E3 nadal żyją, a zeszłoroczna edycja zgromadziła na miejscu 320 tysięcy odwiedzających. To pokazuje, że po okresie lockdownów spowodowanych pandemią koronawirusa fizyczne targi gier nadal mają dużą grupę zwolenników. Niemniej wydawcy oraz deweloperzy gier tacy jak Sony czy Microsoft stawiają na zdalne prezentacje swoich produkcji.

Właśnie z tego powodu i braku chętnych umarły targi E3, które były obecne z graczami przez dekady.

Tak pewnie będzie także w przypadku Nintendo. Warto wspomnieć, że japońska korporacja miała opóźnić premierę Switcha 2 do początku 2025 roku. Jedno ze źródeł wydawniczych sugerowało, że opóźnienie miało na celu przygotowanie silniejszych gier własnych firmy na konsolę, podczas gdy inne twierdziły, że podjęto to posunięcie, aby uniknąć potencjalnych problemów z dostawą sprzętu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Duży wydawca nie pojawi się na targach Gamescom 2024

 0