Dwa nowe modele Apple Watch w tym roku?

Dwa nowe modele Apple Watch w tym roku?

Pierwszy "inteligentny" zegarek od Apple ukazał się w kwietniu zeszłego roku - tymczasem według najnowszych doniesień czołowego analityka Ming-chi Kuo, amerykańska korporacja planuje wydanie w tym roku następcy.

Nowy Apple Watch miałby ukazać się w dwóch modelach. Pierwszy, zwany Apple Watch 2 będzie odznaczać się podobnym designem do poprzednika, ale zyskałby GPS, radio, ciśnieniomierz, otrzymałby cieńszy wyświetlacz i nowszy, szybszy procesor w technologii 16 nm od TSMC. Wszystkie te dodatkowe funkcje będą wymagały większej baterii, dlatego też Apple nie zmniejszy rozmiaru pierwotnego modelu urządzenia. Natomiast drugi, tańszy model będzie minimalnie zmodyfikowaną wersją pierwowzoru z nieznacznie ulepszonymi komponentami, ale bez żadnych nowych funkcji z Apple Watch 2.

Z kolei w przyszłym roku Apple ma zamiar wypuścić kolejny smartwatch, podobny do Apple Watch 2, ale tym razem z obsługą LTE. Wg raportu Kuo, entuzjaści czekający na większe zmiany designu będą musieli poczekać aż do roku 2018. Za około miesiąc odbędzie się specjalny event, na którym Apple zapowie nowego iPhone'a i bardzo prawdopodobne jest to, że także wtedy amerykański gigant potwierdzi nowe modele Apple Watch.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwa nowe modele Apple Watch w tym roku?

 0