Dwóch kluczowych weteranów BioWare opuszcza studio

Dwóch kluczowych weteranów BioWare opuszcza studio

O tym, że w BioWare nie dzieje się dobrze i firmę opuszczają kolejne ważne osoby, mówi się już od dłuższego czasu Wygląda na to, że to jednak nie koniec problemów uznanego i cenionego studia, gdyż rozstali się z nim dwaj najstarsi i chyba najbardziej znani pracownicy. Electronic Arts, które jest właścicielem BioWare, poinformowało, że Casey Hudson i Mark Darrah postanowili odejść. Co ciekawe, dla Hudsona jest to już drugi raz, kiedy rozstaje się z kanadyjskim deweloperem. Po tym jak pracował przy świetnie przyjętej i wysoko ocenianej oryginalnej trylogii Mass Effect, opuścił on studio w 2014 roku, ale powrócił do niego w 2017 roku, by objąć stanowisko dyrektora generalnego. EA nie wybrało jeszcze jego następcy i jak ujawniło, obecnie szuka nowego szefa, który poprowadzi BioWare. Hudson stwierdził jedynie, że „podjął decyzję, by odejść ze studia i zrobić miejsce dla nowej generacji liderów”.

Electronic Arts, które jest właścicielem BioWare, poinformowało, że Casey Hudson i Mark Darrah postanowili odejść ze studia.

Darrah z kolei był producentem wykonawczym drugiej flagowej serii BioWare, czyli Dragon Age. Zastąpi go Christian Dailey, który dotychczas pełnił rolę reżysera BioWare Austin Studio (wcześniej pracował w Blizzardzie). „To była dla mnie bardzo trudna decyzja. Zespół niesamowitych deweloperów Dragon Age sprawił, że moje życie było pełniejsze i lepsze. Nauczyli mnie tak wiele. Ale siła tego zespołu sprawiła także, że jest to możliwe. Wiem bowiem, że Dragon Age nie tylko przetrwa beze mnie, ale i rozkwitnie” - wyznał Darrah. Nie wiemy jednak jak ta decyzja wpłynie na czwartą część Dragon Age, która od dłuższego czasu znajduje się w produkcji (choć według plotek, jakiś czas temu projekt ten wystartował praktycznie od początku). 

„Kiedy myślę o przyszłości Bioware i nowym pokoleniu talentów, jakie tam pracują, nie mogłabym być bardziej pewna siebie i optymistyczna” - powiedziała Laura Miele, dyrektor ds. studiów w EA. „Kiedy patrzymy na przyszłość studia i projekty, które są obecnie w produkcji, następne pokolenie talentów prowadzi BioWare naprzód i pracuje nad niesamowitymi grami, którymi będziesz podekscytowany w nadchodzących latach” - dodała Miele. Nie da się ukryć, że termin ogłoszenia odejścia dwóch kluczowych pracowników BioWare jest bardzo ciekawy. Ostatnio deweloper nie miał bowiem szczęścia do swoich gier i Mass Effect: Andromeda okazało się rozczarowaniem, a Anthem ogromną porażką. Niemniej jednak wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu, o czym świadczyć miała niedawna zapowiedź remastera trylogii Mass Effect i zajawka nowego Dragon Age na Gamescom. Zobaczymy jak te zmiany wpłyną na producenta. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwóch kluczowych weteranów BioWare opuszcza studio

 0