Dwurdzeniowy AMD Athlon 200GE z iGPU Vega przyłapany w SiSoftware Sandra

Dwurdzeniowy AMD Athlon 200GE z iGPU Vega przyłapany w SiSoftware Sandra

 AMD w ostatnim czasie rozszerza swoją ofertę procesorów nie tylko o modele z segmentu wydajnościowego, bo producent postanowił także wypuścić produkty podstawowego poziomu typu Ryzen 3 2200G - teraz zaś Czerwona ekipa szykuje kolejne modele z budżetowego segmentu.

Tak przynajmniej wskazuje wpis w bazie danych popularnego benchmarku SiSoftware Sandra, który ujawnia, że AMD zamierza powrócić do marki Athlon, wykorzystując tę serię do najbardziej podstawowych układów. "AMD Athlon 200GE" to układ APU, ale nie mamy do końca pewności, czy będzie to procesor dedykowany stacjonarnym platformom czy też może notebookom. Choć biorąc pod uwagę fakt, że platforma testowa to tajemniczy komputer Lenovo, a procesor ma wiele wspólnego z notebookowym Ryzenem 3 2200U, czyli dwurdzeniowym, czterowątkowym modelem z serii Raven Ridge, to skłanialibyśmy się raczej do tej drugiej opcji. Domyślać można się, że literka "G" w nazwie odnosi się do zintegrowanego układu graficznego, natomiast "E" sugeruje energooszczędną jednostkę.

AMD Athlon 200GE zapowiada się na typowo budżetowe APU, skierowane do mniej wymagających użytkowników

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to wspomniany benchmark nie ujawnia jeszcze wszystkich istotnych szczegółów, ale wiemy, że Athlon 200GE wyposażony został w dwa rdzenie, cztery wątki oraz 2x 512 kB pamięci cache L2 i 4 MB pamięci cache L3. Jego częstotliwość taktowania to 3,2 GHz, a na podkładzie znajdziemy także zintegrowany układ graficzny z rodziny Vega. Jest to jednak bardzo podstawowe iGPU Vega 3 oferujące zaledwie 192 procesorów strumieniowych (3 jednostki CU po 64 procesorów), co oznacza, że pozwoli ono jedynie na najmniej wymagające zastosowania. Nie znamy jeszcze TDP tego APU, ale spodziewać można się tu niskich wartości. Nie wiemy też, kiedy AMD zamierza oficjalnie zapowiedzieć nowe Athlony, ale spodziewamy się, że nastąpi to wkrótce, a tymczasem skazani jesteśmy na kolejne przecieki w tym temacie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dwurdzeniowy AMD Athlon 200GE z iGPU Vega przyłapany w SiSoftware Sandra

 0