Dynatrom już rekomenduje swoje coolery CPU dla procesorów Intel Alder Lake-S

Dynatrom już rekomenduje swoje coolery CPU dla procesorów Intel Alder Lake-S

Chociaż procesory Intel Alder Lake-S (i towarzyszące im płyty głównej) nie pojawią się wcześniej niż na jesieni, to części wspierane lub wymagane dla nowej platformy są powoli dostępne. Wraz ze zbliżającą się premierą tych układów opartych o podstawkę LGA1700 zaczyna pojawiać się coraz więcej kompatybilnych produktów. Zaledwie w zeszłym tygodniu pamięć TeamGroup DDR5 trafiła do sprzedaży, podczas gdy wciąż nie ma jeszcze w sprzedaży płyt głównych kompatybilnych z DDR5. Co ciekawe, amerykańska firma Dynatrom specjalizująca się w sprzęcie chłodzącym już wymieniła swoje coolery Q5 i Q6 jako kompatybilne z nowym gniazdem LGA1700.

Firma Dynatrom specjalizująca się w sprzęcie chłodzącym już wymieniła swoje coolery Q5 i Q6 jako kompatybilne z nowym gniazdem LGA1700.

Dynatrom już rekomenduje swoje coolery CPU dla procesorów Intel Alder Lake-S

Producent wyraźnie wspomina o kompatybilności z serią Intel Alder Lake-S, a także z podstawką LGA1700. Są to desktopowe serie procesorów dla konsumentów, które mają trafić na rynek w czwartym kwartale tego roku. Co ciekawe, oba zaprezentowane przez Dynatron rozwiązania chłodzące są przeznaczone dla stacji roboczych i serwerów. Innymi słowy, nie są do konsumenckiej/gamingowej serii Alder Lake-S, ale raczej dedykowane stacjom roboczym, które mają korzystać z tego samego gniazda i procesora. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się bowiem przecieki dotyczące serii Alder Lake-S przeznaczonej właśnie do profesjonalnego wykorzystania.  

Dynatrom już rekomenduje swoje coolery CPU dla procesorów Intel Alder Lake-S

Szczegóły dotyczące stacji roboczej Intel Alder Lake-S wyciekły w kwietniu. Te serie procesorów mają oferować do 16 rdzeni i do 125 W TDP, chociaż można się również spodziewać wariantów 65 i 35 W. Te profesjonalne procesory będą korzystać z tego samego gniazda LGA1700, co seria dla graczy. Zgodnie z ujawnionymi planami, Alder Lake-S dla chipsetu stacji roboczej W680 ma mieć swoją premierę w trzecim kwartale, chociaż ten sam harmonogram już jest wyraźnie opóźniony i błędnie wymieniała Rocket Lake-S jako produkt debiutujący na początku pierwszego kwartału 2021 r. i wskazuje na premierę Sapphire Rapids w czwartym kwartale 2021 r. - obie serie zostały opóźnione, więc i zapewne Alder Lake-S pojawi się dopiero pod koniec roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dynatrom już rekomenduje swoje coolery CPU dla procesorów Intel Alder Lake-S

 0