Dyrektor YouTube: cenzura rosyjskiej dezinformacji to „ciągłe, nieustające przedsięwzięcie”

Dyrektor YouTube: cenzura rosyjskiej dezinformacji to „ciągłe, nieustające przedsięwzięcie”

Podczas niedawnego wywiadu dla podcastu BBC „Ukrainecast”, dyrektor ds. produktów YouTube, Neal Mohan, powtórzył zaangażowanie platformy udostępniania wideo w trwającą cenzurę „dezinformacji”.

Mohan odpowiedział na pytanie, czy uważa, że "YouTube działa dobrze ... kiedy przychodzi do rosyjskiej dezinformacji", które zadała Marianna Spring, reporterka BC ds. dezinformacji i mediów społecznych. "To jest ciągłe, bieżące przedsięwzięcie" - powiedział Mohan. "Nie można powiedzieć, że nasza praca tutaj jest zakończona".  "Natura dezinformacji wciąż się zmienia. Narracje zmieniają się w subtelny sposób. Zmienia się język. Musimy być na bieżąco."

YouTube nieustannie cenzuruje rosyjską dezinformację, a nawet wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, które wyłapują "nową dezinformację" zanim stanie się ona popularna. Portal nie zamierza rezygnować z cenzury i nawet rozważa ukrycie przycisku "udostępnij".

Mohan zauważył również, że YouTube usunęło ponad 70 000 filmów o wojnie na Ukrainie i 9 000 kanałów za naruszenie wytycznych społecznościowych giganta technologicznego. Zobowiązanie Mohana do ciągłego cenzurowania dezinformacji jest echem wcześniejszych obietnic cenzurowania "dezinformacji", które  CEO YouTube Susan Wojcicki złożyła na dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w 2022 roku. Podczas tego spotkania Wojcicki powiedziała, że "zawsze będzie praca, którą musimy wykonać", aby cenzurować "dezinformację".

Oprócz sugerowania, że cenzura będzie podtrzymywana, zarówno Wojcicki, jak i Mohan wcześniej określili cenzurę dezinformacji na YouTube jako najwyższy priorytet. Wojcicki spotykała się również ze światowymi przywódcami, aby omówić cenzurowanie "dezinformacji" i współpracę z grupami działaczy w zakresie "badań i inicjatyw dotyczących dezinformacji."

Wysocy rangą dyrektorzy YouTube otwarcie wspierają masową cenzurę treści w ramach swoich daleko idących zasad dotyczących dezinformacji, a ideologia ta jest wdrażana na poziomie platformy. YouTube już wykorzystuje uczenie maszynowe do prewencyjnego cenzurowania "nowych dezinformacji", zanim staną się one popularne i rozważa ukrycie przycisku udostępniania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się dezinformacji.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dyrektor YouTube: cenzura rosyjskiej dezinformacji to „ciągłe, nieustające przedsięwzięcie”

 0