Dysk SSD od Phisona otrzymał certyfikację NASA

Dysk SSD od Phisona otrzymał certyfikację NASA

Firma Phison poinformowała, że ich autorski dysk SSD M.2 o pojemności 8 TB przeszedł testy kwalifikacyjne dla pierwszej misji centrum danych Lonestar Data Holdings. Nośnik danych Phisona musiał przejść serię testów, które były związane między innymi z bardzo niskimi temperaturami oraz warunkami próżni, aby uzyskać certyfikat NASA Technology Readiness Level 6.

Na drugą połowę przyszłego roku zaplanowana jest misja księżycowa, w której udział weźmie między innymi firma Lonestar, która będzie odpowiedzialna za centrum danych. Phison, znany głównie z produkcji zaawansowanych kontrolerów dla półprzewodnikowych nośników danych, ogłosił, że ich 8-terabajtowy dysk SSD M.2 otrzymał certyfikację od NASA. Jest to nie lada osiągnięcie, ponieważ aby zdobyć certyfikat NASA Technology Readiness Level 6 (TRL-6), urządzenie musiało przejść testy, które odwzorowywały warunki panujące na Księżycu, w tym ekstremalnie niskie temperatury oraz próżnię. Dodatkowo zakończono kwalifikację w środowisku elektromagnetycznym. Phison chwali się również, że dysk przeszedł testy obciążeniowy symulujące start rakiety Falcon 9 firmy SpaceX.

Phison, znany głównie z produkcji zaawansowanych kontrolerów dla półprzewodnikowych nośników danych, ogłosił, że ich 8-terabajtowy dysk SSD M.2 otrzymał certyfikację od NASA.

Phison

Lonestar wysyła na Księżyc pierwsze centrum danych na lądowniku NOVA-C. Firma potrzebuje jednak partnera, którym w tym przypadku został Skycorp dostarczający swój wielordzeniowy procesor RISC-V w architekturze serwerów kosmicznych zawierającej wspomniany nośnik danych SSD Phisona z certyfikatem NASA. Skycorp wykorzystuje obecnie produkty Phisona w interfejsie inteligentnych systemów kosmicznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zawiera on 4-terabajtowy dysk.

Ta technologia została jednak ulepszona, wskutek czego powstał nośnik o pojemności 8 TB, który trafi na Księżyc wraz z pierwszym serwerem Lonestar w ramach drugiej misji lądownika NASA CLPS. Trzeba przyznać, że firma Phison faktycznie ma czym się chwalić.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dysk SSD od Phisona otrzymał certyfikację NASA

 0