Dziesiątki tysięcy graczy Fortnite zarażonych malware

Dziesiątki tysięcy graczy Fortnite zarażonych malware

Jeden z serwisów zajmujących się streamowaniem wykrył, że duża część graczy Fortnite została zainfekowana malware i to na własne życzenie.

Fortnite jest w obecnej chwili jedną z najpopularniejszych gier na świecie i nikt raczej nie będzie polemizował z tym faktem. Jak w przypadku każdej produkcji o tak ogromnym zainteresowaniu, również i w tym przypadku pojawiła się spora liczba nieuczciwych osób, które korzystając z zewnętrznego oprogramowania, chcą w łatwy sposób dominować na serwerach. Fortnite nie jest tutaj wyjątkiem. Czego jednak mogli nie wiedzieć oszuści, to fakt, że część cheatów dedykowanych temu tytułowi zawiera malware, co odkrył serwis Rainway. Portal ten kilka dni temu opublikował wpis na swoim blogu, gdzie opisują liczne błędy na trackerze. Każde wywołanie dotyczyło różnych platform reklamowych, które nie należały do Rainway. Szybko odkryto, że wśród użytkowników generujących owe błędy jest jeden wspólny element - wszyscy grają w Fortnite.

Darmowe programy do oszukiwania w grach, często zawierają ukryte i niepożądane niespodzianki

Rainway rozpoczęło przeszukiwać zasobów internetu, analizując wszelkie narzędzia do oszukiwania. W tym celu pobrali setki programów i chyba nikogo nie zdziwi, że każdy z nich miał podejrzane elementy. Analitycy szukali jednak jednego konkretnego, który wpływał na ich platformę. W końcu udało się natrafić na program generujący darmową walutę oraz klasycznego aimbota. Po uruchomieniu programu na wirtualnej maszynie, aplikacja przyznała sobie uprawnienia najwyższego poziomu i zmieniła ustawienia połączeń, by cały ruch przechodził przez program - jest to atak typu Man in the Middle. Następnie nastąpiła podmiana przesyłanych treści. Rainway podjęło kroki, zmierzające do usunięcia programu, poinformowano również reklamodawców, że ich reklamy są wyświetlane w nieuczciwy sposób, poprzez podmianę treści. Malware zostało jednak pobrane już 78000 razy i zapewne liczba ta szybko wzrośnie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dziesiątki tysięcy graczy Fortnite zarażonych malware

 0