Dziś chiński dzień singla. Duże przeceny w popularnych sklepach

Dziś chiński dzień singla. Duże przeceny w popularnych sklepach

 

Jeśli nie chcecie czekać na słynny amerykański czarny piątek, który w tym roku przypada 24 listopada albo jesteście fanami zakupów w chińskich sklepach, to już dziś można zrobić ciekawe zakupy, a wszystko w ramach … dnia singla.

Tak, to nie jest żadna pomyłka - my tego dnia obchodzimy święto narodowe, a w Chinach od wielu lat data z czterema jedynkami uznawana jest za dzień singla, w którym specjaliści od marketingu dopatrzyli się kolejnej okazji do zarobienia. Tak oto powstała tradycja wielkich wyprzedaży w chińskich serwisach internetowych, którą kultywują najwięksi giganci tego regionu, jak bardzo popularne u nas Aliexpress, coraz lepiej radzący sobie Gearbest oraz wielu innych. I nic dziwnego, bo do miejscowych dołączyli ostatnio również Europejczycy i Amerykanie, którzy chętnie odwiedzają tego typu strony, gdzie można kupić wiele atrakcyjnych przedmiotów niedostępnych lokalnie albo po prostu dużo tańszych niż na Starym i Nowym Kontynencie.

Już dziś wielkie chińskie święto wyprzedaży, na którym najwięksi gracze potrafią zarobić nawet … kilkanaście miliardów dolarów

A jeżeli jeszcze nie połknęliście bakcyla chińskich zakupów i zastanawiacie się, czy wyprzedaże z 11 listopada faktycznie cieszą się dużą popularnością, to za odpowiedź niech wystarczy fakt, że najwięksi gracze potrafią na nich zarobić kilkanaście miliardów dolarów! Zanim jednak wpadniemy w zakupowy szał, warto podkreślić, że nie wszystko złoto, co się świeci - trzeba pamiętać choćby o tym, że o ile zwroty towaru często są możliwe, to musimy ich dokonać na własny koszt (kompletnie nieopłacalna sprawa), na przesyłkę czeka się często dobrze ponad miesiąc, towary nie zawsze wyglądają dokładnie tak, jak na zdjęciach, a o gwarancji też często możemy zapomnieć.

No dobra, zostaliście ostrzeżeni :), więc zapraszamy na zakupy - warto zajrzeć choćby na Aliexpress, gdzie z oficjalnego konta Xiaomi można zamówić smartfony, słuchawki, zegarki czy opaski 20% lub nawet 30% taniej. Jeszcze większe przeceny zdaje się oferować Gearbest, gdzie podobnie jak u konkurencji pełno jest elektroniki, odzieży czy zabawek - może to dobra okazji na świąteczne zakupy?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dziś chiński dzień singla. Duże przeceny w popularnych sklepach

 0