Dzisiaj premiera Samsung CFG70 - zakrzywionych monitorów z Quantum Dot

Dzisiaj premiera Samsung CFG70 - zakrzywionych monitorów z Quantum Dot

Samsung ujawnił nowe, zakrzywione monitory CFG70 w sierpniu 2016 na Gamescom w Kolonii oraz zaprezentował je na targach IFA w Berlinie we wrześniu. Dzisiaj ma miejsce ich światowa premiera.

Seria CFG70 składa się z dwóch modeli monitorów - jeden o przekątnej ekranu 24 cala, a drugi o 3 cale większy. Wyposażone są one w technologię Quantum Dot, która umożliwia niezwykle wierne odwzorowanie spektrum kolorów sRGB. Dzięki niej możliwe jest osiągnięcie kontrastu 3000:1, który uwydatni niezwykle subtelne szczegóły, zarówno w mrocznych, jak i jaśniejszych scenach.

Krzywizna monitora to 1800R, a jego kąt widzenia to 178 stopni. Matryca CFG70 charakteryzuje się odświeżaniem 144 Hz oraz czasem reakcji na ruchomy obraz wynoszącym 1 ms. Dosyć nowatorskim rozwiązaniem jest LEDowe oświetlenie, które znajduje się na dole przedniego panelu i dynamicznie reaguje na dźwięk. Najnowszy monitor Samsunga obsługuje także G-Sync i FreeSync, przy czym to pierwsze rozwiązanie będzie dostępne w wersji 24-calowej, natomiast to drugie w 27-calowej.

Dzięki aluminiowej podstawce można regulować wysokość, kąt przechylenia, pochylenia oraz obracać ekran. Obydwa modele monitorów posiadają dwa porty HDMI (zgodne z 1.4 i 2.0), a także jeden DisplayPort w wersji 1.2. Monitory trafią do sprzedaży w najbliższym czasie, a za model 24-calowy według wcześniejszych informacji (o ile się nie zmienią) powinniśmy zapłacić $399, natomiast za 27-calowy - 100 dolarów więcej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dzisiaj premiera Samsung CFG70 - zakrzywionych monitorów z Quantum Dot

 0