Dzisiaj rusza turniej CS:GO na IEM Katowice 2017

Dzisiaj rusza turniej CS:GO na IEM Katowice 2017

Już dzisiaj zaczynają się pierwsze mecze w Counter-Strike: Global Offensive na turnieju IEM Katowice 2017. O tytuł powalczy 12 drużyn z całego świata.

Dzisiaj fani esportu, a przede wszystkim sceny Counter-Strike: Global Offensive, będą mieli okazję obejrzeć pierwsze spotkania w ramach IEM Katowice 2017. O tytuł powalczy w sumie 12 drużyn. Na liście uczestników znalazły się dwa zespoły z Ameryki Północnej (Cloud9 i OpTic Gaming), dwa z Ameryki Południowej (SK Gaming i Immortals) oraz aż osiem z Europy (Virtus.pro, Astralis, Natus Vincere, NiP, FaZe Clan, North, Heroic i Fnatic). W puli turnieju znajduje się 250 tys. dolarów, ale organizatorzy jeszcze nie ujawnili, jakie kwoty przypadną za zajęcie poszczególnego miejsca. Najprawdopodobniej 100 tys. dolarów trafi do zwycięzców - tak samo, jak w zeszłym roku. Nie jest to może turniej z najwyższymi wygranymi, ale z pewnością jest o co walczyć.

Już dzisiaj rozpoczynają się pierwsze mecze Counter-Strike: Global Offensive w ramach IEM Katowice 2017. Najlepsze zespoły na świecie powalczą o pulę nagród 250 tys. dolarów.

Zawody w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. W grupie A grają: Astralis, OpTic Gaming, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, Fnatic oraz Immortals. Z kolei w grupie B znalazły się: SK Gaming, Virtus.pro, North, Cloud9, Natus Vincere i Heroic. W tej fazie obowiązuje tzw. system „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup awansują od razu do półfinałów zawodów, a drużyny z lokat 2-3. będą musiały powalczyć w ćwierćfinałach. Pierwszego dnia (1 marca) swoje mecze będzie rozgrywać tylko grupa A. Na mecze grupy B, z udziałem Polaków z Virtus.pro, będziemy musieli poczekać do jutra (2 marca). Wszystkie spotkania w tej fazie będą rozgrywane na jednej mapie (BO1). Dopiero od ćwierćfinałów będzie obowiązywać system BO3, a w finale drużyny zmierzą się na maksymalnie 5 mapach (BO5).

Counter-Strike: Global Offensive

Mecze, według planu, będą rozgrywane w godzinach od 11:00 do około 20:00. Jednak należy spodziewać się pewnych opóźnień, które są standardem w tego typu turniejach CS:GO. Dzisiaj i jutro spotkania będą grane za zamkniętymi drzwiami i będzie można je oglądać tylko przez Internet, na oficjalnych kanałach ESL oraz ESL Polska. Dopiero od piątku zawodnicy przeniosą się do Spodka, gdzie będzie można zobaczyć ich na żywo. Za polski komentarz będą odpowiadać: Maciej ‘Morgen’ Żuchowski, Kuba ‘KubiK’ Kubiak oraz Maciej „Sawik’ Sawicki. Jeśli ktoś woli angielski komentarz, to będzie miał okazję usłyszeć jednych z najbardziej znanych komentatorów – Sadikosta, HenryG, Pansy oraz Mosesa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dzisiaj rusza turniej CS:GO na IEM Katowice 2017

 0