E3 bez PS5. Sony podobno chce ponownie całkowicie ominąć imprezę

E3 bez PS5. Sony podobno chce ponownie całkowicie ominąć imprezę

Nie możecie się doczekać E3, licząc, że Sony zaprezentuje PlayStation 5 podczas tegorocznych targów? Możecie zatem przestać spoglądać w kalendarz, bo według analityka branżowego japońska firma pominie targi gier drugi rok z rzędu. Sony zaskoczyło wielu, ogłaszając ,że nie weźmie udziału w targach E3 2020, ale wielu spodziewało się, że wróci w tym roku, zwłaszcza że PS5 ma pojawić się w "sezonie świątecznym". Jednak w wywiadzie dla VGC analityk Michael Pachter powiedział, że jest przekonany, że Sony ponownie odpuści sobie to wydarzenie. "O ile mi wiadomo, nie planują uczestniczyć" - mówi Pachter. "Myślę, że to ogromny błąd, ponieważ ich 'skupienie się na konsumentach' nie jest przecież sprzeczne z ich udziałem w najważniejszych targach branżowych. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, ale jestem nastawiony sceptycznie".

Jeśli Sony zrezygnuje z uczestnictwa w E3, to Microsoft z Xbox'em zgarną dla siebie całą uwagę, jednocześnie umniejszy to ponownie znaczenie targów. A w międzyczasie internauci kpią z kreatywności Sony.

Podczas gdy niektóre inne źródła podają, że Sony powróci na targi E3 w tym roku, VGC pisze, że zespół Xbox Microsoftu pracuje przy założeniu, że PlayStation nie będzie obecne na tegorocznej imprezie i odpowiednio realizuje swoje plany, co prawdopodobnie oznacza, że ​​zobaczymy więcej informacji o Xbox Series X. Jeśli Sony naprawdę zdecyduje się pominąć E3 kolejny rok z rzędu, to prawdopodobnie dlatego, że firma planuje własne wydarzenie związane wyłącznie PlayStation, gdzie będzie mogła chwalić się PS5 bez zakłóceń ze strony konkurencji i skupić uwagę wyłącznie na sobie. Jednakże nieobecność firmy byłaby rozczarowaniem i ponownie uwypukliła malejące znaczenie tego wydarzenia w oczach wielu firm z branży gier.

Wiemy już całkiem sporo o PS5, w tym o specyfikacji i funkcjach nowej konsoli. Widzieliśmy także domniemane zdjęcia zestawu deweloperskiego i kontrolera DualShock 5. Obecnie jednak konsola ta stała się przebojem w sieci, a internauci prześcigają się w memach wyśmiewają "nowe" logo PS5. Użytkownicy wytykają Sony, że nie wykazali się kreatywnością w tworzeniu nowego logotypu i mają nadzieję, że nie jest to zwiastun nowości w samej konsoli.  Sony  ujawniło swoje nowo zaprojektowane logo dla PlayStation 5 na CES 2020. Jest jednak oczywiste, że firma nie poświęciła dużo czasu, pieniędzy ani wysiłku na koncepcję, ponieważ jest  poza liczbą wygląda identycznie jak w PS4. 

AKTUALIZACJA:

Sony potwierdziło doniesienia. "Po gruntownej ocenie SIE postanowiło nie brać udziału w E3 2020" -  powiedział rzecznik Sony Interactive Entertainment dla GamesIndustry.biz. "Mamy wielki szacunek dla ESA jako organizacji, ale nie uważamy, aby E3 2020 było właściwym miejscem na pokazanie tego, na czym koncentrujemy się w tym roku. Trzymamy się naszej globalnej strategii wydarzeń na 2020 rok, biorąc udział w setkach wydarzeń konsumenckich na całym świecie". 

Pokaż / Dodaj komentarze do: E3 bez PS5. Sony podobno chce ponownie całkowicie ominąć imprezę

 0