E3 przechodzi do historii. Organizator nie przygotuje kolejnych edycji targów

E3 przechodzi do historii. Organizator nie przygotuje kolejnych edycji targów

E3 to kultowa impreza dla graczy, której początki sięgają 1995 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wydarzenie było anulowane, a tegoroczna edycja się nie odbyła. Niestety jak poinformowali organizatorzy już żadne E3 nie zostanie zorganizowane.

E3 umarło. Organizator potwierdził, że event przeszedł do historii. „Po ponad dwudziestu latach organizowania wydarzenia, które stanowiło główną wizytówkę amerykańskiej i światowej branży gier wideo, ESA podjęła decyzję o zakończeniu targów E3" – oznajmił w oświadczeniu prezes Stanley Pierre-Louis. „Wiemy, że cała branża, zarówno gracze, jak i twórcy, darzą E3 wielką pasją. Dzielimy tę pasję” – dodał. „Wiemy, że trudno jest pożegnać się z tak ukochanym wydarzeniem, ale jest to właściwa decyzja, biorąc pod uwagę nowe możliwości, jakie nasza branża ma w dotarciu do fanów i partnerów”. Oczywiście nie należy wykluczyć, iż E3 w przyszłości powróci, aczkolwiek teraz nic na to nie wskazuje. Projekt został po prostu pogrzebany, a zaczęło się wszystko od pandemii koronawirusa. Targi E3 powstały w 1995 roku jako miejsce spotkań sprzedawców detalicznych z wydawcami gier. Wydarzenie szybko stało się filarem branżowego kalendarza, przyciągając miliony oczu i uwagę mediów z całego świata.

E3 oficjalnie przeszło do historii. Organizatorzy nie będą przygotowywać kolejnych edycji wydarzenia.

Jednak w ostatnich latach wielu wydawców gier kwestionowało ich znaczenie, ponieważ cyfrowy świat umożliwił im bezpośrednie dotarcie do odbiorców. Pandemia przyspieszyła tę zmianę i pomimo prób wskrzeszenia E3, nigdy się ona nie poprawiła. E3 miało powrócić ze swoim pierwszym osobistym pokazem od czterech lat tego lata w ramach wieloletniej umowy z organizatorem PAX, firmą ReedPop. Jednak po miesiącach przygotowań i niepewności program został odwołany w marcu. Tegoroczna odsłona została anulowana, a kolejna miała odbyć się w 2025-26 roku, ale do tego nie dojdzie.

Firma zajmująca się wydarzeniami rozstała się później z organizatorem E3, ESA, przy czym ta ostatnia twierdziła we wrześniu, że „ocenia każdy aspekt wydarzenia”. Pod nieobecność E3 w czerwcu w Los Angeles odbyło się wiele innych wydarzeń, w tym rywalizujący z producentem Geoffem Keighley Summer Game Fest, Ubisoft Forward i Xbox Showcase. W nowym wywiadzie dla The Washington Post Pierre-Louis zasugerował, że jest świadomy okoliczności, które doprowadziły do upadku E3. „Byli fani, którzy byli zapraszani do udziału w późniejszych latach, ale tak naprawdę chodziło o marketing i model biznesowy dla branży oraz o możliwość dostarczania światu informacji o nowych produktach” – powiedział. „Firmy mają teraz dostęp do konsumentów i relacji biznesowych za pomocą różnych środków, w tym poprzez własne, indywidualne prezentacje”. Cóż nie da się ukryć, że deweloperzy oraz wydawcy wolą organizować swoje prezentacje i to w jakimś stopniu pogrzebało E3.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: E3 przechodzi do historii. Organizator nie przygotuje kolejnych edycji targów

 0