E-sport oficjalną dyscypliną Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024?

E-sport oficjalną dyscypliną Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024?

O tym, że e-sport nabiera popularności w zastraszającym tempie, chyba już nikogo nie trzeba uświadamiać. Jednak możliwość włączenia tej dyscypliny do paryskich Igrzysk Olimpijskich w 2024 zaskoczyłaby cały świat.

Komitet organizacyjny z Paryża wyraził chęć dyskusji na temat włączenia e-sportu z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOL). Współprzewodniczący paryskiego komitetu, Tony Estanguet, wcale nie wykluczył tego, że Counter-Strike czy Overwatch mogłyby stać się częścią dyscypliny olimpijskiej. Estanguet stwierdził, że ze strony młodzieży istnieje ogromne zainteresowanie tego typu aktywnością, więc należy się z nią spotkać i jej wysłuchać. Ostatecznie jednak to do MKOL będzie należało ostatnie słowo w kwestii dołączenia e-sportu do programu igrzysk olimpijskich w 2024.

Gdyby e-sport oficjalnie dołączył do igrzysk olimpijskich jako oficjalna dyscyplina, byłby to ogromny przełom, a zarazem być może dodatkowy bodziec dla wielu milionów graczy, aby jeszcze zacieklej szlifować swoje umiejętności, by kiedyś samemu reprezentować ojczyznę i zmagać się o medale.

Nie można nastawiać się jeszcze w stu procentach na przełom, lecz niemniej jednak e-sport zostanie wprowadzony pilotażowo na Igrzyskach Azjatyckich w 2018, a cztery lata później w cyber-rozgrywkach zawodnicy po raz pierwszy oficjalnie będą się ze sobą zmagać o medale. Konkurenci Paryża z Los Angeles w Ameryce również byli zainteresowani e-sportem, jako sposobem na zainteresowanie pokolenia "millenialsów" igrzyskami olimpijskimi. Niewątpliwie dokoptowanie rozgrywek w CS: GO czy DOTA 2 wzbudzi kontrowersje wśród tradycjonalistów, lecz od dawna istnieje wiele sporów na temat klasyfikowania niektórych dyscyplin jako "sportów". Mimo wszystko zainteresowanie olimpiadami systematycznie spada i być może ten ruch pozwoli na znaczący wzrost zainteresowania. W końcu mimo wszystko - zmagania zmaganiami - ale jest to także niezwykle dochodowy interes.

Pokaż / Dodaj komentarze do: E-sport oficjalną dyscypliną Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024?

 0