EA Access i Origin Access będą funkcjonować pod nazwą EA Play

EA Access i Origin Access będą funkcjonować pod nazwą EA Play

EA Access oraz Origin Access, czyli flagowe usługi Electronic Arts od 18 sierpnia łączą się i będą znane pod jedną, wspólną nazwą EA Play. Chociaż zachowają dotychczasowe opcje, to przejdą zmianę wyglądu, a także w przyszłości wzbogacą się o rozmaite nowości. Utrzymane więc będą aktualne zniżki oraz ceny subskrypcji EA Access i Origin Access z kolei Origin Access Premier zmieni się w EA Play Pro. Jest to opcja oferująca praktycznie to samo co podstawowy wariant abonamentu, jednak do biblioteki trafiają premierowe gry publikowane przez EA. Kosztuje on 59,90 zł miesięcznie lub 419,90 zł rocznie. Natomiast EA Access obecne jest dostępne wyłącznie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 zaś Origin Access funkcjonuje na komputerach. Scalenie obu produktów nie stanowi zaskoczenia, ponieważ EA Access ma niebawem trafić na Steam w ramach współpracy Elektroników z Valve.

EA Access oraz Origin Access, czyli flagowe usługi Electronic Arts od 18 sierpnia łączą się i będą znane pod jedną, wspólną nazwą EA Play.

Koszt subskrypcji wynosi 14,99 zł miesięcznie bądź 79,99 zł rocznie. Wśród gier, w które będzie dało się zagrać w ramach abonamentu znajdziemy m.in. Battlefield 1, Dead Space, Dragon Age Inquisition – Game of the Year Edition, Fe, Mass Effect: Andromeda Deluxe Edition, Mirror's Edge Catalyst, Need for Speed Heat, The Sims 4, Titanfall 2 oraz Unravel Two. Electronic Arts zachowa dotychczasowe zasady usługi również w przypadku Steam, więc otrzymamy 10-godzinne wersje próbne najnowszych tytułów czy 10-procentową zniżkę np. na przedmioty obecne w grach. Pojawią się również specjalne wyzwania, nagrody do odblokowania i rzeczy dedykowane wyłącznie abonentom. Niestety nie znamy oficjalnego terminu udostępnienia usługi EA na platformie Valve, aczkolwiek powinno to nastąpić jeszcze w tym roku.

Warto wspomnieć, że zmiany nazwy doczeka się też coroczne wydarzenie EA Play, które będzie funkcjonować jako EA Play Live. Samo Electronic Arts odniosło w minionych miesiącach ogromny sukces generując rekordowe zyski i to bez dużych premier, a także w dobie pandemii koronawirusa. Według raportu w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 Elektronicy wygenerowali dochód netto w wysokości 365 mln dolarów, czyli 1,25 dolarów na akcję z kolei przychody zwiększyły się do 1,46 mld dolarów z 1,21 mld dolarów względem analogicznego kwartału ubiegłego roku. Analitycy prognozowali przychody na poziomie 1,05 mld dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA Access i Origin Access będą funkcjonować pod nazwą EA Play

 0