EA cenzuruje wpisy krytykujące muzułmańskie dodatki w Sims 4

EA cenzuruje wpisy krytykujące muzułmańskie dodatki w Sims 4

Seria Sims odniosła niebywały sukces i jest chyba najpopularniejszą produkcją nastawioną na symulację ludzkiej codzienności. Najnowsza odsłona, czyli The Sims 4, obchodzi właśnie kolejne urodziny i z tej okazji studio Maxis oraz wydawca Electronic Arts przygotowali dodatkową aktualizację, wraz z nową zawartością, która wzbudziła wiele kontrowersji. Pokazało to jednocześnie, że Electronic Arts wciąż nie uczy się na błędach i lekceważy swoich klientów. Do gry wprowadzono elementy muzułmańskie, co samo w sobie przez wiele osób zostało skrytykowane, a do listy zażaleń należy dopisać również brak zróżnicowania religijnego. Największe oburzenie wywołał jednak fakt cenzurowania wpisów na forach producenta, gdzie gracze wytykali błędy, domagali się równego traktowania innych religii, lub zwyczajnie dyskutowali o nowym dodatku.

Gracze domagają się zróżnicowania religijnego w grze. "Skoro to jest symulacja życia, to zróbcie to poprawnie" - piszą na forach.

Forum Electronic Arts poświęcone serii Sims oficjalnie zabrania rozmów na tematy związane z religią i polityką. Firma postanowiła jednak wprowadzić religię do gry. Niestety dla graczy, wszelkie próby dyskusji kończą się zamykaniem lub usuwaniem wątków. Gdy 5 września ogłoszono, że w grze pojawią się wątki muzułmańskie, fora zapełniły się wpisami graczy,  którzy zdenerwowali się faktem, że symbole religii, którą uważają za opresyjną, zostały dodane do ich gry, podczas gdy inni podkreślają, że EA powinno było zachować równowagę, nie dyskryminować i włączyć również inne religie, nie tylko zaspokajając potrzeby muzułmanów. "Aby pomóc jeszcze większej liczbie naszych graczy w wyrażaniu siebie i tworzeniu Simów adekwatnych do ich codziennego życia, wprowadziliśmy zestaw odzieży i architektury inspirowanej muzułmanami" - czytamy w oświadczeniu producenta.

Moderatorzy EA zamykają wątki poświęcone nowej aktualizacji, zasłaniając się regulaminem zabraniającym rozmów o religii. Administracja forum dodała jednak, że "odzież inspirowana muzułmanami" zostanie dodana do podstawowej wersji gry - co oznacza, że nowe treści pojawią się w każdej wersji, która zostanie zaktualizowana. Warto jednak zauważyć, że żadni losowo wygenerowani Simowie w grze nie będą nosić spornych strojów. Jest to coś, co użytkownicy muszą sami wybrać. EA nie ma dobrej opinii wśród graczy, a często jest określana najgorszą firmą w USA. Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że producent ten dostał się do Księgi rekordów Guinnessa za najbardziej nielubiany komentarz na forum Reddit, a teraz widzimy kolejne przejawy sporów ze społecznością i niezbyt ciekawy sposób ich zakańczania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA cenzuruje wpisy krytykujące muzułmańskie dodatki w Sims 4

 0