EA DICE: Battlefield 5 otrzyma ogromne mapy

EA DICE: Battlefield 5 otrzyma ogromne mapy

Po niedawno zakończonych otwartych beta testach Battlefielda 5 wielu fanów narzekało na zbyt małe mapy, jakie zostały udostępnione przez studio EA DICE, stwierdzając przy okazji, że daleko im do tych, chociażby z Battlefielda 3 lub Battlefielda 4. Deweloperzy postanowili dość szybko zareagować na pojawiającą się w mediach społecznościowych krytykę potwierdzając, że projektują ogromnych rozmiarów lokacje, które pojawią się w momencie debiutu gry oraz wkrótce po niej. W związku z tym ekipa poinformowała, że prace nad mapą Hamada umiejscowioną w regionach Afryki Północnej są na bardzo zaawansowanym etapie. Valerian Noghin, główny projektant Battlefield 5 nie bez powodu przytacza akurat tę miejscówkę, ponieważ będzie ona jedną z największych dostępnych w grze.

EA DICE obiecało, że Battlefield 5 otrzyma ogromnych rozmiarów mapy zaś idealnym przykładem ma być tutaj lokalizacja Hamada.

EA DICE: Battlefield 5 otrzyma ogromne mapy

Jej wymiary wyniosą 1,5 km licząc od naszej bazy startowej do bazy wroga (co ciekawe, większa część tej mapy zostanie dodana do trybu Podboju). Noghin dodał, iż na przedstawionym przez niego obrazku mapy odległość jaka dzieli stojącą postać do miejsca docelowego wynosi 500 metrów co jest skalą porównywalną ze znanym z dodatku Battlefielda 3 Bandar Desert, który był największą lokacją w historii marki (łącznie miał 1900 metrów szerokości). Do dyskusji włączył się także Jeff Gagné, projektant poziomów przyznając, że niezwykle łatwo jest wydawać osądy na temat produkcji, która nie została jeszcze w pełni ukończona zaś premiera jej dopiero nadejdzie. I ciężko się z tym nie zgodzić albowiem to co do tej pory nam zaprezentowano jest malutkim skrawkiem pełnej wersji produkcji.

Stworzenie ogromnych map wydaje się tym bardziej konieczne, gdyż w nadchodzącej grze pojawi się oczekiwany tryb battle royale, a jak wiemy tego rodzaju rozgrywka, choć z mniejszą niż zazwyczaj ilością graczy wymaga odpowiednio przestronnych miejsc. Obietnice twórców są niezwykle zachęcające, aczkolwiek miejmy nadzieję, iż znaczną część wspomnianych elementów dostaniemy w ramach produkcji, a nie drogich pakietów DLC jak to miało miejsce w przeszłości. Taki scenariusz jest jak najbardziej realny zważywszy, iż Electronic Arts zaprzeczyło jakoby piątka zawierała Przepustkę Sezonową. Jednak jak wyjdzie finalnie przekonamy się 20 listopada, czyli w dniu debiutu Battlefield 5 i oby ów termin nie został ponownie przełożony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA DICE: Battlefield 5 otrzyma ogromne mapy

 0