EA kasuje Anthem Next. Gra nie doczeka się zapowiadanej przebudowy

EA kasuje Anthem Next. Gra nie doczeka się zapowiadanej przebudowy

Anthem zachwycało na pierwszych pokazach, na których twórcy obiecywali nową jakość, tymczasem gra okazała się wydmuszką, która niewiele ma wspólnego z pierwotnymi zapowiedziami. Mimo wszystko spora część graczy liczyła na zapowiadaną gruntowną przebudowę gry, nazywaną Anthem Next. Do tego jednak nie dojdzie, gdyż BioWare oficjalnie poinformowało o skasowaniu tego projektu. Gra wciąż będzie działać, ale w takiej formie jak obecnie, co zapewne oznacza jej szybką śmierć. „Chociaż nadal robimy postępy w stosunku do wszystkich naszych projektów gier w BioWare, praca w domu podczas pandemii miała wpływ na naszą produktywność, a nie wszystko, co planowaliśmy jako studio przed COVID-19, można było zrealizować bez wywoływania nadmiernego stresu na naszych zespołach” - napisał producent wykonawczy Christian Dailey w poście na blogu, ogłaszając odwołanie Anthem Next.

BioWare oficjalnie poinformowało o skasowaniu Anthem Next, czyli projektu gruntowanej przebudowy gry.

 

BioWare zapowiada gruntowną przebudowę Anthem. Czy grę da się uratować?

Zgodnie z tym, co podawała niedawno agencja Bloomberg, szefostwo EA spotkało się w tym tygodniu, by pochylić się w końcu nad tematem Anthem i jego dalszych losów i najwyraźniej zdecydowali, że nie warto dalej inwestować w ten projekt. Anthem zadebiutował w lutym 2019 roku i był powszechnie uważany za porażkę. Jako że jest to nowe uniwersum science fiction od studia Mass Effect BioWare, fani mieli wysokie oczekiwania co do tego tytułu, ale w momencie debiutu był on pełen błędów i brakowało w nim wielu obiecywanych elementów. Jak informowało Kotaku w kwietniu 2019 roku, lata niegospodarności, odchodzenia kolejnych deweloperów i długi okres crunchu zepsuły proces tworzenia gry. Kiedy Anthem w końcu się pojawiło, wydawało się, że otrzymaliśmy grę, która wciąż znajduje się w fazie alfa. 

Rok po premierze weteran BioWare, Casey Hudson, nakreślił plan naprawienia gry, czyli Anthem Next. Hudson opuścił BioWare pod koniec 2020 roku wraz z producentem wykonawczym Dragon Age, Markiem Darrahem. Dailey przejął rolę Darraha i objął prowadzenie projektu. „Tworzenie gry jest trudne” - napisał Dailey w dzisiejszym poście na blogu. „Takie decyzje nie są łatwe. Idąc dalej, musimy skupić nasze wysiłki jako studio i wzmocnić kolejne tytuły Dragon Age i Mass Effect, jednocześnie zapewniając jakość aktualizacji Star Wars: The Old Republic ”. Widać więc jakie są obecne priorytety BioWare.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA kasuje Anthem Next. Gra nie doczeka się zapowiadanej przebudowy

 0